reklama

Další členové vedení ČSSD, kteří se s Tomanem setkali ve čtvrtek v Lidovém domě, měli testy negativní, doplnila mluvčí.

Šéf Ústředního krizového štábu Hamáček zůstává po potvrzení nákazy v domácí karanténě. Ještě než se ministr uchýlil do karantény, v neděli sledoval z řídicího centra s policisty dění na Staroměstském náměstí, kde se konala demonstrace proti vládním protiepidemickým opatřením.

Členové užšího vedení ČSSD byli podle Hamáčka v dobrovolné karanténě po doporučení lékařů, i když na jednání dodrželi všechna vyžadovaná opatření. "Ano, mám bohužel také koronavirus, testy na covid-19 potvrdily, že jsem pozitivní. Pravděpodobně jsem se nakazil na jednání s ministrem zemědělství. Jsem doma v izolaci, ale pracuji dál online, včetně jednání vlády. Prosím, dávejte na sebe pozor," napsal dnes Hamáček na twitteru. Jednání vlády i dalších orgánů se v posledních týdnech konají prostřednictvím videokonferencí.

S Hamáčkem se v pátek setkal policejní prezident Jan Švejdar, v neděli pak Švejdarův první náměstek Martin Vondrášek. Podle prohlášení policejního prezidenta, které ČTK poskytla jeho mluvčí Kateřina Rendlová, na setkáních všichni dodrželi veškerá hygienická opatření včetně roušek. "Po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí hlavního města Prahy není, s ohledem na výše uvedené a fakt, že ani jeden z nás nemá příznaky onemocnění, nutné přijímat žádná další opatření," uvedl Švejdar.

V domácí izolaci byli už dřív místopředsedové ČSSD a ministři Tomáš Petříček a Jana Maláčová. Nevyhnula se ani politikům za hnutí ANO, v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček. Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

reklama