Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hanlivé nápisy proti Babišovi na značkách obce Průhonice policie řešit nebude

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Tomáš Tkáčik / INCORP images

V Průhonicích, kde bydlí prezidentský kandidát a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, dnes do rána někdo přelepil cedule označující název obce nálepkami. Jsou namířeny proti Babišovi. Policie se případem zabývat nebude, nevznikla žádná škoda, řekl ČTK starosta Průhonic Petr Beneš (nez.). Podle něj už pracovníci technických služeb nápisy odstranili, řekl po poledni. Na přelepené cedule upozornil server Seznam Zprávy.

"Beru to jako součást volební kampaně, na policii se obracet nebudeme, protože nevznikla žádná škoda, cedule nejsou zničené, prostě to jen sundáme," řekl Beneš. Na nápisy ho upozornily pracovníci technických služeb. "Dostal jsem asi pět fotek, vypadá to, že polepili většinu, ještě prověříme kamerové záznamy," doplnil. Na jedné z cedulí je například nápis STB 25085, což je číslo karty, na které STB Babiše vedla. Na jiné je nápis Pomáhal StB, proto Bureš.

V Průhonicích, kde žije zhruba 2600 lidí, vyhrál první kolo prezidentské volby Petr Pavel. Podle volebního serveru www.volby.cz získal 48,03 procenta hlasů. Babiš skončil druhý s 26,67 procenta.

Témata:  Andrej Babiš Policie ČR Středočeský kraj

Aktuálně se děje

20. dubna 2024 21:01

Prodej TikToku nebo zákaz: Sněmovna schvaluje opatření proti čínské síti

Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu prosadila legislativu, která by mohla vést k totálnímu zákazu čínské sociální sítě TikTok ve Spojených státech. Uvedl to Business Insider.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy