Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hasiči zmenšili plochu požáru v Českém Švýcarsku na 498 ha

Požár lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku
Požár lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku
Foto: HZS Ústeckého kraje

Hasiči dnes zmenšili plochu požáru v Českém Švýcarsku na 498 hektarů. Ve vzduchu je dnes pět vrtulníků a švédská letadla. Letadla Antonov budou nasazena odpoledne. Informovali o tom krajští hasiči na facebooku.

Oheň, který se v národním parku objevil 24. července, postupně zasáhl plochu o velikosti 1060 hektarů. V pondělí, kdy byl lokalizován, se jeho plocha snížila na zhruba 600 hektarů. Přes vysoké teploty nad 30 stupni Celsia se stále daří jednotlivá ohniska dostávat pod kontrolu.

Na místě je nadále kolem tisícovky hasičů. Zasahují dnes v oblasti Bouřňáku, na jehož vrchol natáhli hadicové vedení, dále Větrovce, Trianglu, Křídelní stěny, v soutěskách Kamenice a čelní stěny v Hřensku.

K dispozici mají hasiči 200 cisteren a další techniku. Na místě je také servis, který zajišťuje provoz veškeré techniky. V nepřístupném terénu hasiči už natáhli bezmála 80 kilometrů hadic.

Témata:  požár lesa u Hřenska

Související

Aktuálně se děje

14. dubna 2026 18:45

Klempíř odhalil, jak se má změnit financování České televize a Českého rozhlasu

Babišova vláda nadále plánuje změnu financování veřejnoprávních médií. Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) v úterý představil mediální novelu, která zruší poplatky. Česká televize i Český rozhlas by měly být od příštího roku financovány ze státního rozpočtu. Sněmovní opozice už ale avizuje, že bude bojovat proti schválení návrhu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy