Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soud poslal do vazby muže podezřelého ze založení požáru v Českém Švýcarsku

požár lesa u Hřenska (červenec 2022)
požár lesa u Hřenska (červenec 2022)
Foto: HZS Ústeckého kraje

Policie tvrdí, že objasnila případ nejrozsáhlejšího požáru v historii České republiky, který loni zachvátil Národní park České Švýcarsko. Zadržený muž má podle výsledků vyšetřování na svědomí řadu dalších požárů na severu Čech během uplynulých měsíců.

Soud v pátek rozhodl o vzetí obviněného šestatřicetiletého muže do vazby, informoval mluvčí policie Kamil Marek na webu. Stíhání je vedeno pro podezření ze spáchání trestných činů obecné ohrožení a poškození cizí věci. Zadrženému hrozí v případě prokázání viny až 15 let za mřížemi.

Policie na případu pracovala mnoho měsíců, než zadržela muže, který podle dosavadních zjištění mohl v loňském roce založit požár v Národním parku České Švýcarsko. Podle strážců zákona je ale zřejmě zodpovědný i za další požáry, přičemž způsobené škody byly prozatím vyčísleny na 270 milionů korun.

"Letos v dubnu měl stejný muž na území okresu Děčín v průběhu jediného týdne znovu založit několik dalších požárů. V jejich důsledku došlo k vyhoření rekreační chaty v obci Krásná Lípa, zahoření a poškození Rozhledny Vlčí hora, ke škodám na třech mysliveckých posedech a dvou krmelcích, a to v katastrálním území obcí Staré Křečany, Krásná Lípa a Doubice a v lesním porostu města Rumburk," uvedl mluvčí Marek.

Témata:  požár lesa u Hřenska požáry Policie ČR

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy