Sněmovna ve čtvrtek odmítla prodloužení nouzového stavu, na který jsou teď navázána vládní opatření proti šíření koronaviru. Dosavadní nouzový stav tak v neděli k půlnoci skončí.

Asociace krajů dnes vyzvala vládu a opoziční strany ke společnému jednání o dalším postupu při řešení pandemie koronaviru v České republice. Chce systémové řešení. Uvedla, že ne všechna vládní koronavirová opatření jsou vázána na to, aby trval nouzový stav.

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) si myslí, že je nutné mluvit o podobách nouzového stavu. "My jsme zatím ještě neslyšeli, jaká konkrétní opatření chce ministr zdravotnictví (Jan Blatný) uplatňovat. Pořád si myslím, že nouzový stav je pro řadu lidí jenom symbolem toho, že je všechno zavřené, což není pravda: i v nouzovém stavu mohou být otevřené obchody, malé provozovny, to s nouzovým stavem vůbec nesouvisí. Já budu chtít od pana ministra slyšet, jaká protiepidemická opatření chce uplatňovat, abychom nouzovým stavem zbytečně nezatěžovali lidi," řekl ČTK Kuba.

reklama