reklama

Průběžně aktualizované stránky koronavirus.mzcr.cz by měly odolat náporu návštěv a přehledně zaznamenávat aktuální výskyt onemocnění COVID-19 v Česku, sdělilo ministerstvo ČTK.

"Stránky vznikly za účelem maximální informovanosti, transparentnosti a centralizace všech důležitých informací a dat ke koronaviru na jedno místo. Prosím tímto všechny občany, aby se v souvislosti s aktuálním děním obraceli na relevantní zdroje informací. Veškerá rozhodnutí a nové informace publikujeme na těchto webových stránkách ministerstva ke koronaviru a sdílíme je také prostřednictvím sociálních médií, stejně tak činí i vláda a další resorty." uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Lidé by podle něj neměli spoléhat na neověřené informace, které se šíří zejména na sociálních sítích.

Občané mohou sledovat také webové stránky a sociální sítě ministerstva zdravotnictví i dalších resortů, případně web Státního zdravotního ústavu, Světové zdravotnické organizace či Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí, uvedlo ministerstvo.

V Česku bylo k dnešnímu ránu 117 pacientů s onemocněním COVID-19. Nejvíce nakažených je v Praze, zasaženy jsou ale všechny kraje. Závažnější jsou podle Vojtěcha dva případy onemocnění. Kvůli nákaze platí v Česku nouzový stav, který výrazně omezuje společenský, kulturní a sportovní život v zemi. Až do odvolání jsou zavřeny školy od základních po vysoké.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama