reklama

Silnice z Chebu na Mariánské Lázně je zavřená a podle policie zůstane neprůjezdná minimálně celý dnešek.

Na místě zasahují všechny složky záchranného systému. "Kamion se po nehodě převrátil a spadl do vody. Nyní je částečně potopený. Budeme muset instalovat norné stěny," vylíčil už dřív Kasal. Hes řekl ČTK, že jeden člověk v osobním autě zemřel na místě.

Podle policie jel kamion od Chebu směrem na Mariánské Lázně. V protisměru jela kolona aut, z níž vyjel osobní vůz, který se s kamionem srazil. "Řidič osobního vozidla vjel do protisměru a čelně se střetnul s kamionem," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. "Příčina a okolnosti nehody jsou nadále v šetření," dodala.

Řidič kamiony vyvázl bez zranění, je ale v šoku. Z kamionu, který zůstal v přehradě, zatím nevytekly provozní kapaliny, přesto hasiči preventivně instalovali norné stěny. Na pomoc s vyproštěním kamionu jedou potápěči a těžká technika z Prahy.

Zničené osobní auto zůstalo po nehodě zaklíněno ve svodidlech. Protože je hráz Jesenice pozvolná, je kamion po pádu do přehrady jen částečně potopený. Převrátil se hlavně návěs, který vezl balené nápoje.

Policie odklání dopravu přímo z dálnice D6, kolony ze strany od Chebu se tak v okolí přehrady zatím netvoří.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama