Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

I dnes někteří lidé volili bez respirátoru, v Brně anonym ohlásil bombu

Volby, ilustrační foto
Volby, ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Policie také dnes při volbách zaznamenala případy, kdy lidé porušovali opatření proti šíření koronaviru. Bylo jich ale méně než v pátek. V Brně se zabývala anonymním oznámením o uložení bomby ve volební místnosti, hlasování se to ale nedotklo. Policie to dnes uvedla na twitteru. Volby do Sněmovny začaly v pátek odpoledne, hlas mohou lidé odevzdat do dnešních 14:00.

Lidé musejí mít ve volební místnosti zakrytý nos a ústa. Pokud povinnost nedodrží, členové volební komise po něm místo vydezinfikují. Třeba v Plzeňském kraji policisté zaznamenali porušení protiepidemických opatření ve dvou případech, v Plzni a na Rokycansku. Jeden člen volební komise a jeden volič neměli zakryté dýchací cesty, uvedla krajská policejní mluvčí Veronika Hokrová.

"I dnes se setkáváme s nedodržováním protiepidemických opatření, nicméně v menší míře než včera (v pátek)," napsala policie na twitteru. "Kromě toho jsme se v Brně museli zabývat anonymním oznámením o uložení bomby ve volební místnosti. Prověrkou jsme však žádné podobné zařízení nenalezli," doplnila.

Policisté také v noci kontrolovali pečeti na volebních místnostech, nezjistili ale jejich porušení. "Žádné mimořádné události nám nahlášeny nebyly," uvedla policie na twitteru už ráno.

Témata:  volby 2021 Brno

Související

Aktuálně se děje

22. února 2026 10:51

Trump musel změnit cla. Expert prozradil, kdo jsou vítězové současné situace

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v pátek během několika hodin zareagovala na zneplatnění takzvaných recipročních cel ze strany Nejvyššího soudu USA. Reakce spočívala nejprve v zavedení desetiprocentní celosvětové plošné celní sazby, kterou ovšem včera Trump zvedl na maximální možnou úroveň patnácti procent. Zavedení této sazby je přechodným opatřením – zákon jej umožňuje maximálně na 150 dní – a stojí na jiném právním základě, než na jakém stála zmíněná cla reciproční.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Volby, ilustrační fotografie.

Volbám by kralovalo ANO. Kubovo Naše Česko se poprvé objevilo v průzkumu

Jen pět uskupení by se teď dostalo do Poslanecké sněmovny, ukazuje průzkum agentury NMS pro web novinky.cz. Zvítězilo by hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, jemuž by dala hlas téměř třetina voličů. Těsně pod pětiprocentní hranicí by skončilo hnutí Naše Česko, nový subjekt vedený jihočeským hejtmanem Martinem Kubou.