Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kancléřova manželka Mynářová se vrací do ČRo. Bude moderovat nový pořad

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: www.wikipedia.org

Český rozhlas začne od prosince vysílat na regionálních stanicích nový pořad Slavné dvojice. Půjde o zábavnou talk show, jejímiž hosty budou dvojice spjaté rodinnými nebo pracovními vazbami. Pořad bude moderovat Alexandra Mynářová. Manželka prezidentova kancléře se do regionálního vysílání ČRo vrací po pětileté pauze a rodičovské dovolené. ČTK to řekl mluvčí Jiří Hošna.

Pořad Slavné dvojice bude Český rozhlas vysílat na všech regionálních stanicích každý pátek ve 20:00 hodin a na pražsko-středočeském ČRo Regionu navíc každou sobotu v 11:00 hodin.

Hosty pořadu budou známé tváře z různých oblastí společenského dění. Nebudou mezi nimi ale politici ani jiné osoby aktivně angažované v ovlivňování veřejných pravidel a rozhodování. Mezi první pozvané patří zpěvák Dalibor Janda a jeho dcera Jiřina Jandová, lékaři Jan Měšťák a Ondřej Měšťák nebo bratři hudebníci Václav Neckář a Jan Neckář.

Mynářová bude od prosince 2020 patřit k externím moderátorům Českého rozhlasu. V ČRo před tím pracovala v letech 2010 až 2015. Nejdříve působila na pozici zprávařky (2010 až 2013) pro regionální vysílání a po sňatku s kancléřem prezidenta republiky Vratislavem Mynářem tuto pozici po vzájemné dohodě opustila a začala autorsky a moderátorsky připravovat pořad "S vámi v Praze".

Český rozhlas podle Hošny zohlednil její rodinný poměr a externí spolupráce se bude týkat výhradně zábavného pořadu, a nikoliv zpravodajství či publicistiky.

Témata:  Alex Mynářová Český rozhlas média

Související

Aktuálně se děje

10:22

20. dubna 2025 14:07

Barvení vajíček: Jak na tradiční i moderní techniky

Barvení vajíček patří k nejoblíbenějším velikonočním tradicím. Tento zvyk, který má v českých zemích dlouhou historii, symbolizuje nový život a příchod jara. Ať už sáhnete po tradičních přírodních barvách nebo moderních technikách, barvení vajíček je skvělou příležitostí ke kreativitě i rodinnému setkání.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Lenka Šimůnková

Skutečně spáchala Lenka Šimůnková sebevraždu? Otazníků přibývá, bojuje se i o hrob

V tragickém příběhu Lenky Šimůnkové, matky jedné z obětí masakru na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, přibývá otazníků. Poté, co žena nedávno zemřela po skoku do propasti Macocha, promluvila její matka Lenka Vondráčková. S bolestí a rozhořčením popisuje proměnu své dcery, její izolaci a osoby, které na ni měly zásadní vliv. Rodina navíc nevěří, že Lenka spáchala sebevraždu dobrovolně.