reklama

O vzkazu informoval veřejnost Matt Field, britský velvyslanec v České republice. Text v celém znění zveřejnil v pátek odpoledne na sociální síti X.

"Já a moje žena jsme strašlivě šokováni a zarmouceni včerejší tragickou střelbou na Univerzitě Karlově v Praze. Hluboce soucítíme s rodinami a pozůstalými po obětech. V myšlenkách jsme také se studenty této skvělé instituce. Vzpomínáme na naše vzácné návštěvy Prahy a v srdcích a myšlenkách jsme se všemi našimi přáteli v České republice v těchto těžkých chvílích," napsal britský král Karel III.

Sám velvyslanec Field dnes uctil památku obětí na pietním místě před budovou Karolina. "Včerejší den byl v dějinách této úžasné země strašlivým dnem. Mnoho lidí v Británii mě požádalo, abych vyjádřil lásku a podporu našim českým přátelům, zejména studentům a zaměstnancům Univerzity Karlovy," uvedl na síti X.

Pražská policie v pátek před polednem informovala, že tragická čtvrteční střelba v budově Filozofické fakulty UK si vyžádala čtrnáct obětí. Patnáctou zemřelou osobou je pachatel, který spáchal sebevraždu. Policie také odpoledne sdělila, že zbraň nalezená v místě jeho bydliště byla použita při dvojnásobné vraždě v Klánovickém lese. Potvrdila to balistická expertiza.