reklama

Místopředseda komunistů Stanislav Grospič před pár dny pro Český rozhlas uvedl, že obsazení Československa v roce 1968 nebylo okupací a lidé, kteří v důsledku invaze zahynuli, byli většinou oběti dopravních nehod. Jeho slova vyvolala mezi politiky pořádný rozruch, sám předseda KSČM Vojtěch Filip v Otázkách Václava Moravce prohlásil, že KSČM projedná ve stranických orgánech, zda bylo Grospičovo prohlášení vhodné.

Kriticky se vůči Grospičovi vymezila například ODS. „Tak soudruh Grospič nepovažuje sovětskou okupaci za okupaci. Když za komunisty chodí s prosíkem premiér s ministryní financí a prezident navštěvuje jejich sjezd, divíte se potom, že si troufají hlásat takové nehoráznosti?" uvedl například místopředseda ODS Martin Kupka.

Podle Kováčika ale jde o „modrý metr s různými hodnotami“. „Za výrok Stanislava Grospiče by jej ODS nejraději ukamenovala. Nebyl zrovna šťastný. Rozhodně vstup sovětských vojsk je momentem, který se stát neměl. Kdyby vojska nepřekročila hranice suverénního státu, nebyli by mrtví. Na webových stránkách KSČM je jasné vyjádření dokladující postoj KSČM i můj k této události a nic takového se nesmí opakovat,“ říká šéf komunistických poslanců.

Postoj ODS je podle něj ale rozporuplný. „Jejich starosta Novotný vyhrožuje smrtí poslanci Ondráčkovi pod ochrannými křídly předsedy Fialy, a dokonce s jeho podporou. Jak máme pohlížet na toto pojetí demokracie z úst představitelů ODS Pokud někdo není oblíben, bude dle Fialy a Novotného zabit? Máme se snad začít bát? Poslanec Ondráček má rodinu a děti. Kam zmizela lidumilnost ODS? Zřejmě platí jen pro vyvolené,“ varuje komunista.

„Pokud se nám cokoli nelíbí, máme právní možnosti řešení, výhrůžky smrtí do dnešní doby rozhodně nepatří a to ani za předpokladu podpory Petra Fialy nebo snad celé strany. Žít ve strachu a obavě o život je možná pro představitele ODS běžné, ne však pro občany naší země a k těm patří většina slušných lid,“ dodává Kováčik.

Podobná slova pronesl i předseda KSČM. „Ctím svobodu slova, ale proč se předseda ODS zastává Novotného, který chce aby komunista přišel o život?“ dodal u Moravce Vojtěch Filip.

Loading...

9 komentářů (Poslední 03.11. 07:26) Napište svůj názor

reklama