Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Koaliční strany dokončily jednání o úsporném balíčku

Marian Jurečka
Marian Jurečka
Foto: Petr Čepela / INCORP images

Ve čtvrtek kolem poledne se vláda chystá představit konsolidační balíček a důchodovou reformu, ještě během středečního odpoledne ale o obou záležitostech jednala. Vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL) potvrdil, že rokování jsou u konce.

Podle Jurečky se podařilo jednání dotáhnout do zdárného konce, takže je balíček i reformu možné představit lidem. "Ústupky museli dělat všichni, nikdo nemůže říct, že je jednoznačný vítěz všech jednání," řekl dnes novinářům.

Podotkl, že debata o tom, co bude či nebude součástí změn, je bezpředmětná. Důležitá je shoda na finálním návrhu. Lidé mají očekávat výrazné škrty a úspory ve státním rozpočtu, změny ale budou podle ministra práce sociálně citlivé. Předseda lidovců naznačil, že stát čeká zeštíhlení díky digitalizaci. Se škrty se počítá v oblasti nákladů na personál či fungování ministerstev.

Vláda v čele s premiérem Petrem Fialou (ODS) a za účasti odborníků se chystá představit konsolidační balíček a detaily důchodové reformy ve čtvrtek od 11:55.

Témata:  vláda ČR Marian Jurečka veřejné finance důchodová reforma

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy