Blokáda přechodu Břeclav-Brodské pro kamiony trvala od nedělního večera přibližně do dnešních 8:00. Na D2 se utvořila krátká kolona pomalu jedoucích vozidel, chvíli se zdržela také osobní auta, pro ty však přechod zůstával průjezdný. "Kolona se už rozjela," uvedl Chaloupka.

Blokády na více než dvaceti místech Slovenska pořádá Unie autodopravců Slovenska (UNAS), která už minulé úterý zahájila protesty za výrazné snížení silniční daně či za pozastavení výběru mýtného. Už v pátek blokovala dopravu i na třech hraničních přechodech s Českem.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl dnes ráno na twitteru informoval, že blokovány jsou přinejmenším hraniční přechody v Hodoníně a Sudoměřicích na Hodonínsku, stejně jako v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Situace se ale podle Rýdla stále mění. Řidiči mohou volat na asistenční linku ředitelství na čísle 800 280 281. Před 9:00 byly podle webu Dopravní info bez komplikací průjezdné i přechody u Hodonína a Sudoměřic.

Na přechodu v Mostech u Jablunkova blokáda nepůsobila vážnější komplikace v dopravě. Policisté podle mluvčí Karolíny Bělunkové už před přechodem, konkrétně v Neborech, které jsou částí Třince, odkláněli kamionovou dopravu na alternativní trasy. Podobně postupovali i na česko-polském hraničním přechodu v Chotěbuzi na Karvinsku. Řidiče informovali o blokádě tak, aby zbytečně nejezdili k hranici se Slovenskem a nekomplikovali tam dopravu. Průjezd osobních vozidel přes přechod v Mostech u Jablunkova byl ráno plynulý, kolony se netvořily.

Hraniční přechod Drietoma-Starý Hrozenkov, stejně jako další přechody na pomezí západního Slovenska a Zlínského kraje, byly dnes ráno průjezdné bez omezení. "Žádný hraniční přechod (mezi Slovenskem a Zlínským krajem) není v současné době blokován," řekla ráno ČTK policejní mluvčí Lenka Javorková.