reklama

Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Poslední zhruba dva týdny vytrvale roste také počet lidí aktuálně trpících covidem-19. Ve středu se dostal na 4290, což je nejvíce od poloviny dubna. Nejvyšší počet aktivních případů nemoci, tedy počet potvrzených případů nákazy po odečtení vyléčených a zemřelých, byl podle údajů ministerstva 11. dubna, kdy jich bylo 4684.

Nejvíce nových případů za uplynulý týden bylo zaznamenáno na Prachaticku, a to zhruba 57 nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní. V Prachaticích ve středu začalo testování na koronavirus u zaměstnanců společnosti Intica Systems a dalších lidí na firmu navázaných. Testy už absolvovalo 333 lidí a byly zatím potvrzeny asi tři desítky nakažených. Prachaticko překonalo Jihlavsko, kde byla dosud situace nejvážnější. Na Jihlavsku bylo podle aktuálních údajů za posledních sedm dní asi 45 nových případů na 100.000 obyvatel.

Údaj o počtu zemřelých lidí s covidem-19 zvýšilo dnes před polednem ministerstvo oproti ranním údajům o čtyři na celkových 378. Zároveň ale revidovalo údaje za předchozí dny, takže dnes přibyli podle úřadu zatím jen dva mrtví. Ve středu nebyla zaznamenána žádná úmrtí nakažených a v úterý zemřeli tři lidé. V nemocnicích je kvůli této nemoci podle posledních údajů ministerstva ze středečního večera 120 lidí, z nichž 21 je ve vážném stavu.

reklama