reklama

"V rámci opatření dochází v některých případech k rušení vnitrostátních, ale i mezinárodních letů. Dále vzhledem ke zdravotním kontrolám na letištích (především měření teploty), v jejichž důsledku může v případě zdravotních obtíží dojít k vyloučení cestujícího z přepravy a jeho preventivnímu umístění do karantény, dochází ke zpoždění letů včetně tranzitu přes ČLR," uvedlo dnes ministerstvo zahraničí.

Lidem, kteří se už nacházejí v Číně, radí diplomaté zvýšenou opatrnost i hygienu. Neměli by se zdržovat v místech s velkou koncentrací osob, navštěvovat tržnice a měli by preventivně používat respirátory či ústní roušky.

Češi, kteří se nacházejí přímo v provincii Chu-pej, jež je ohniskem nákazy, by měli kontaktovat české velvyslanectví v Pekingu nebo generální konzuláty v Šanghaji, Čcheng-tu či Hongkongu. Řadu měst provincie Chu-pej čínské úřady už dříve kvůli nebezpečnému onemocnění uzavřely.

Podle aktuálních údajů je novým koronavirem nakaženo v Číně přes 5900 lidí, dosud jich zemřelo 132. Počet infikovaných v cizině se zatím počítá v řádu desítek, čtyři jsou v Německu. V Česku se koronavirus zatím neobjevil.

Loading...

2 komentáře (Poslední 02.02. 08:10) Napište svůj názor

reklama