reklama

"Ve spodní třídě (zelená + modrá) bylo dnes 28. 5. 2020 pozitivně testováno dítě na covid-19. Celá spodní třída je uzavřená a je na 14 dní v karanténě. Rodiče dětí ze spodní třídy budou kontaktováni KHS. Ostatní třídy zůstávají v provozu," uvedla školka na webu.

Pracovnice školky, kterou ČTK kontaktovala, uvedla, že nebudou poskytovat žádné informace a odkázala na web MŠ. Mateřská škola má kapacitu 76 dětí a na stránkách píše, že je naplněná.

Po oznámení rodičů učinila mateřská škola další kroky. "Školka to podle metodiky okamžitě nahlásila hygienické stanici, která rozhodla, že třída se ihned uzavře a všechny děti z té třídy mají čtrnáctidenní karanténu. Na test byly určeny dvě nebo tři vychovatelky, které v té třídě působí," uvedl starosta. Doplnil, že dalších se to zatím netýká, postup ale určuje hygienická stanice. "Paní ředitelka jednala velmi zodpovědně, ihned informovala všechny rodiče jak z dotčené třídy, tak i z vedlejších tříd. Je samozřejmě na rodičích, jestli dítě z vedlejších tříd ze školky odhlásí či neodhlásí. Podle metodiky máme třídy po 15 dětech a z těch dalších dvou tříd, kde nebyla nákaza, rodiče odhlásili tři děti," řekl ČTK starosta.

Karanténa nyní končí v blanenské školce na ulici Rodkovského. Školka v nouzovém stavu fungovala pro děti záchranářů, u jednoho z dětí se však na začátku minulého týdne potvrdil koronavirus. Celkem 17 dětí tak podle ředitelky školky Jany Mašátové muselo do karantény, také osm zaměstnanců školky. Školka tak oproti předpokladům k 25. květnu neotevřela. "Zaměstnanci jsou všichni v pořádku, testy měli negativní, předpokladem je, že otevřeme 2. června," řekla ČTK Mašátová.

V Jihomoravském kraji bylo k dnešnímu ránu od začátku epidemie pozitivně testováno podle webu ministerstva zdravotnictví 542 lidí. Pozitivně testovaných dětí je v kraji minimum. Podle posledních informací krajské hygienické stanice ze čtvrtečního podvečera bylo ve věkové kategorii do čtyř let sedm případů nemoci, v kategorii pět až devět let čtyři případy.

reklama