Obviněný muž členy své rodiny zabil loveckými noži 30. dubna. Policisté jej zadrželi okamžitě po činu, o dva dny později jej prostějovský soud poslal do vazby. "Krajští kriminalisté ukončili vyšetřování zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaný na třech osobách z 29. dubna v Kostelci na Hané. Krajskému státnímu zástupci v Brně předali spis s návrhem na podání obžaloby na devětadvacetiletého muže," uvedl Hejtman.

Podle kriminalistů dosud netrestaný muž členy své rodiny zavraždil po předchozím uvážení, při útoku nebyl pod vlivem drog ani alkoholu. Motivem byly problémy v rodině; před policisty vypověděl, že se rozhodl, že členy rodiny potrestá za to, jak se k němu chovali. Podle něj mu verbálně ubližovali. Konkretizovat to kriminalistům podle šéfa krajské kriminálky Jana Lisického nedokázal. Podle něj byl vražedný útok chladnokrevný, nelítostný a zvlášť surový.

Muž nejprve podle kriminalistů zabil třiadvacetiletého bratra a poté jednadvacetiletou sestru. Když se vrátil z práce jeho sedmapadesátiletý otec, zaútočil i na něj. Otec se před běsnícím synem pokusil utéci, pachatel jej však pronásledoval a venku před domem jej ubodal. Běsnění pachatele přežila pouze jeho nejmladší sedmnáctiletá sestra, kterou zamknul po příchodu ze školy na toaletě, kde strávila zhruba půldruhou hodinu, poté ji našli kriminalisté. Dívka nebyla zraněna a skončila v péči odborníků.