"Z důvodu plánovaného provádění úkonů trestního řízení, za účelem dokumentace škod po požáru v Národním parku České Švýcarsko, dojde v pondělí 5. září 2022 k uzavření komunikace mezi Hřenskem a Vysokou Lípou," uvedla Kubíčková.

Ve směru ze Hřenska nad hotelem Klepáč a ve směru z Vysoké Lípy u penzionu U Loupežáku neprojedou žádná vozidla ani autobusy. "Vstup nebude umožněn pěším a vjezd ani cyklistům," doplnila mluvčí. Místem projedou pouze ranní a odpolední školní autobusy a vjezd bude v uvedené době povolen pouze obyvatelům Mezné, Mezní Louky a Vysoké Lípy.

Požár, který podle policie vznikl pravděpodobně v Malinovém dole, se rozhořel 24. července. Na místě se vystřídalo zhruba 6000 hasičů a 400 kusů techniky. Hasiči požár uhasili po 20 dnech, na místě je od začátku září pouze jedna dobrovolná jednotka. Zhruba čtyři hasiči společně s revírníky, strážci a dalším personálem správy místo požáru pravidelně kontrolují kvůli vzniku ohnisek. Do konce srpna park hlídalo 70 dobrovolných hasičů a 40 profesionálů.