Šéf strany Jan Hamáček oznámil, že na předsednictvu 25. října rezignuje. Dodal, že ostatním členům vedení žádný postup nedoporučuje. Maláčová nekomentovala, zda bude kandidovat na předsedkyni strany. "Uvidíme. Skutečně je to velmi čerstvé," řekla místopředsedkyně sociální demokracie. Podle ní strana vyhodnotí, kde se stala chyba, a na dalších krocích se dohodne předsednictvo koncem října.

S výsledkem v Praze je ministryně spokojena. Podotkla, že jí průzkumy nedávaly šance. ČSSD v metropoli získala čtyři procenta hlasů, což je pod celostátním výsledkem 4,66 procenta. Před čtyřmi lety získali sociální demokraté v Praze 5,57 procenta hlasů.

Spolustraníky za to, že byli vidět v kampani méně, nekritizuje. "Poslední, co bych chtěla, aby se sociální demokraté hádali," řekla Maláčová.

Podle ní po vypadnutí ČSSD ze Sněmovny nebudou mít v politice obyčejní lidé zastání. "Já z toho mám velký strach. První věc, která přijde, bude masivní zdražování energií. Nevím, kdo lidem pomůže, když sociální demokracie nebude ve Sněmovně," řekla dosavadní ministryně práce. Obává se také návrhů na zvyšování věku pro nástup do penze či na zavedení zdravotnických poplatků.

Maláčová řekla, že strana bude plánovat návrat. Zmínila lidovce, kteří se po vypadnutí ze Sněmovny do dolní komory po čtyřech letech zas vrátili.

Po několika dotazech se místopředsedkyně strany s novináři rozloučila. Řekla, že odjíždí na večírek.