reklama

"Ve věci bylo žalobě vyhověno co do částky 1,000.000 korun," sdělila ČTK Fikoczková. TV Nova se proti rozhodnutí se může odvolat k Městskému soudu v Praze. "Zatím nemáme písemné vyhotovení rozsudku. Jakmile jej obdržíme a prostudujeme, tak následně zvážíme další kroky," sdělila ČTK mluvčí televize Lucie Melecká.

Marešová v žalobě chtěla po televizi 12 milionů korun za reportáže nebo články, ve kterých byla označována mimo jiné jako "sestra smrt" nebo "vraždící sestra". Odškodnění Marešová požaduje i po vydavatelstvích Mafra (6,7 milionu korun), Economia (dva miliony korun), VLM (2,6 milionu korun) a televizi Prima (6,7 milionu korun) a Czech News Center (4,8 milionu korun). Ve sporu s Czech News Center jí soud nedávno pravomocně přiznal 900.000 korun.

Marešová čelila obžalobě z toho, že v letech 2010 až 2014 podávala pacientům v rumburské nemocnici silné dávky draslíku, po kterých jim selhalo srdce. Marešová byla obviněna z šesti vražd, soudy ji osvobodily. Nepodařilo se prokázat, že se skutky vůbec staly. Kvůli nezákonnému rozhodnutí o svém trestním stíhání a za ztížení společenského uplatnění se Marešová v jiném řízení domáhá od státu pěti milionů korun.

reklama