Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Marešová vyhrála soud. TV Nova má zdravotní sestře zaplatit milion korun

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: TV Nova

TV Nova má zdravotní sestře Věře Marešové zaplatit milion korun za reportáže a články, ve kterých novináři nerespektovali presupmci neviny. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 5, ČTK to sdělila mluvčí soudu Markéta Fikoczková. Rozsudek není pravomocný. Televize se o dalším postupu rozhodne, až dostane rozsudek písemně. Marešová čelila obžalobě z vražd šesti pacientů v rumburské nemocnici a později byla viny zproštěna. Žena žaluje i další vydavatelství. O rozhodnutí dnes informoval server Seznam Zprávy.

"Ve věci bylo žalobě vyhověno co do částky 1,000.000 korun," sdělila ČTK Fikoczková. TV Nova se proti rozhodnutí se může odvolat k Městskému soudu v Praze. "Zatím nemáme písemné vyhotovení rozsudku. Jakmile jej obdržíme a prostudujeme, tak následně zvážíme další kroky," sdělila ČTK mluvčí televize Lucie Melecká.

Marešová v žalobě chtěla po televizi 12 milionů korun za reportáže nebo články, ve kterých byla označována mimo jiné jako "sestra smrt" nebo "vraždící sestra". Odškodnění Marešová požaduje i po vydavatelstvích Mafra (6,7 milionu korun), Economia (dva miliony korun), VLM (2,6 milionu korun) a televizi Prima (6,7 milionu korun) a Czech News Center (4,8 milionu korun). Ve sporu s Czech News Center jí soud nedávno pravomocně přiznal 900.000 korun.

Marešová čelila obžalobě z toho, že v letech 2010 až 2014 podávala pacientům v rumburské nemocnici silné dávky draslíku, po kterých jim selhalo srdce. Marešová byla obviněna z šesti vražd, soudy ji osvobodily. Nepodařilo se prokázat, že se skutky vůbec staly. Kvůli nezákonnému rozhodnutí o svém trestním stíhání a za ztížení společenského uplatnění se Marešová v jiném řízení domáhá od státu pěti milionů korun.

Témata:  TV Nova soudy Věra Marešová Česká republika

Aktuálně se děje

23. května 2024 14:46

23. května 2024 11:38

Kadyrov nabídl Putinovi vyslání dalších bojovníků na Ukrajinu

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov v noci na čtvrtek uvedl, že se v Kremlu setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a nabídl mu vyslání dalších svých bojovníků na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy