Věra Marešová

Ilustrační foto

Zdravotní sestra Marešová se obrátila na Ústavní soud ve sporu s TV Nova

Domov

Zdravotní sestra Věra Marešová se obrátila na Ústavní soud (ÚS) ve sporu o odškodnění s TV Nova. Za informování televize o jejím případu vysoudila 1,2 milionu korun, nárokovala ale vyšší částku, konkrétně 12 milionů. Dovolání Marešové letos zamítl Nejvyšší soud. Ústavní stížnost, jejíž podání je patrné z justiční databáze, znamená poslední šanci na změnu verdiktu.

Logo TV Nova

TV Nova má Marešové zaplatit milion korun. Zdravotní sestra zvažuje odvolání

Domov

Zdravotní sestra Věra Marešová, které má televize Nova podle rozsudku zaplatil milion korun kvůli reportážím o jejím trestním stíhání, zvažuje, že se proti rozhodnutí odvolá. Mimo jiné chce, aby mělo přiznané zadostiučinění preventivní funkci. Na dotaz ČTK to uvedl její právní zástupce Jan Poláček. Dodal, že se Marešová rozhodne poté, co obdrží písemné odůvodnění rozsudku. Televize má ženě platit odškodnění kvůli tomu, že ve článcích a reportážích nerespektovala presumpci neviny.

Ilustrační fotografie

Marešová vyhrála soud. TV Nova má zdravotní sestře zaplatit milion korun

Domov

TV Nova má zdravotní sestře Věře Marešové zaplatit milion korun za reportáže a články, ve kterých novináři nerespektovali presupmci neviny. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 5, ČTK to sdělila mluvčí soudu Markéta Fikoczková. Rozsudek není pravomocný. Televize se o dalším postupu rozhodne, až dostane rozsudek písemně. Marešová čelila obžalobě z vražd šesti pacientů v rumburské nemocnici a později byla viny zproštěna. Žena žaluje i další vydavatelství. O rozhodnutí dnes informoval server Seznam Zprávy.

Noviny, ilutrační foto

Soud se zabývá žalobou Věry Marešové. Za přezdívku "sestra smrt" chce od bulváru miliony

Domov

Praha - Soud dnes začal projednávat žalobu zdravotní sestry Věry Marešové na mediální dům Czech News Center (CNC). Žena požaduje po vydavateli deníků Blesk nebo Aha 4,8 milionu korun za články, které ji v době jejího stíhání kvůli úmrtím pacientů v rumburské nemocnici označovaly mimo jiné jako "sestru Smrt". Kvůli nerespektování presumpce neviny Marešová žaluje i další vydavatelství, celkem se domáhá zhruba 35 milionů korun.

soudy

Domov

Neprávem obžalovaná sestra chce odškodnění: Musela se odstěhovat, zemřel jí pes

Praha - Zdravotní sestra Věra Marešová, která chce od státu pětimilionové odškodné za své trestní stíhání, dnes u soudu popsala psychické i společenské problémy, které jí proces způsobil. Ačkoliv ji justice zprostila viny, musela se kvůli shánění nové práce i kvůli přístupu lidí v Rumburku odstěhovat do anonymní Prahy. Uvedla, že obvinění stále pociťuje jako velkou křivdu. Zmínila například i to, že v době jejího pobytu ve vazbě jí pošel pes.

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Dostane zdravotní sestra Marešová tučné odškodné? Soud brzy rozhodne

Domov

Praha - Soud bude 4. dubna rozhodovat ve věci žádosti zdravotní sestry Věry Marešové, která chce po státu pětimilionové odškodné. Ministerstvo spravedlnosti každoročně eviduje kvůli nezákonnému trestnímu stíhání až tisíc žádostí. Vyhoví jen málokomu, milionové částky jsou výjimečné.

Soudy, ilustrační fotografie

Případ sestry z Rumburka pokračuje. K soudu jde znalec

Domov

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud se začal zabývat správním řízením proti znalci Radku Matlachovi. Ten vyhotovil znalecký posudek, podle kterého byla obžalována bývalá zdravotní sestra Věra Marešová v kauze šesti podivných úmrtí pacientů v rumburské nemocnici. Ta byla ale nakonec viny úplně zproštěna.

Soud, ilustrační fotografie

Domov

Sestra z Rumburku podle rozhodnutí soudu nezabíjela

Praha - Pražský vrchní soud znovu projednával případ sestry z Rumburku. Státní zástupce trval na tom, že Věra Marešová zabila v Lužické nemocnici v Rumburku šest pacientů podáním vysoké dávky draslíku, a podal odvolání proti zproštění viny.

Ilustrační fotografie

Za zpackaný verdikt sestry z Rumburku hrozí znalci trest

Domov

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud zahájil správní řízení se znalcem, na základě jehož posudku byla z vraždy šesti pacientů obžalovaná sestra z Rumburku, napsala dnes severočeské příloha Mladé fronty Dnes. Soud ženu osvobodil. Znalci Romanu Matlachovi hrozí pokuta a v krajním případě i vyškrtnutí ze seznamu odborníků. Matlach je přesvědčen, že si své závěry obhájí.

Aktuálně se děje

13. června 2024 10:31

Ukrajina zničila Rusku tři systémy protivzdušné obrany na Krymu

Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil ve středu potvrdil zničení tří ruských systémů protivzdušné obrany na okupovaném Krymu. Dva z nich byly zničeny při útoku, zatímco informace o třetím se stále upřesňují, uvedl server Kyiv Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy