reklama

V žalobě požaduje Marešová 12 milionů korun, poukazovala na to, že ji novináři označovali například jako "sestru smrt" či "vraždící sestru. Obvodní soud pro Prahu 5 jí v polovině listopadu přiznal milion korun. Rozsudek není pravomocný, případným odvoláním by se zabýval Městský soud v Praze. Ten nedávno ženě pravomocně přiznal 900.000 korun v obdobném sporu s vydavatelstvím Czech News Center.

"Klientka silně zvažuje podání odvolání, protože je přesvědčena, že by bylo namístě přiznání vyšší míry zadostiučinění s ohledem na masivnost zásahu do jejích osobnostních práv a porušení presumpce neviny, jakož i potřebu zohlednění preventivní funkce zadostiučinění, tj. dání jasného signálu, že tímto způsobem nelze o probíhajícím trestním stíhání informovat," sdělil ČTK Poláček. Televize už ve čtvrtek uvedla, že o dalším postupu rozhodne, až dostane rozsudek písemně.

Odškodnění požaduje zdravotní sestra i po vydavatelstvích Mafra (6,7 milionu korun), Economia (dva miliony korun), VLM (2,6 milionu korun) a televizi Prima (6,7 milionu korun). V těchto případech zatím soudy nerozhodly.

Marešová čelila obžalobě z toho, že v letech 2010 až 2014 podávala pacientům v rumburské nemocnici silné dávky draslíku, po kterých jim selhalo srdce. Marešová byla obviněna z šesti vražd, soudy ji osvobodily. Nepodařilo se prokázat, že se skutky vůbec staly. Kvůli nezákonnému rozhodnutí o svém trestním stíhání a za ztížení společenského uplatnění se Marešová v jiném řízení domáhá od státu pěti milionů korun.

reklama