Náhradní dopravu budou zajišťovat autobusy, informoval dnes ČTK Jan Nevola ze Správy železnic. Minulý týden ve čtvrtek se v úseku stala nehoda. Rychlík narazil do skály na kolejích a část soupravy vykolejila, pět cestujících se lehce zranilo. Provoz po jedné koleji byl obnoven v pátek večer.

Po očištění svahu nad tratí dnes Správa železnic ve spolupráci s odborníky rozhodla o dalším postupu sanace, má být preventivně odstraněn problematický převis. To si v následujících dvou dnech vyžádá úplné zastavení provozu přes den. "Během této doby bude za pomoci horolezců a dvoucestné techniky probíhat odstraňování a odvoz utržené části skalního převisu," uvedl Nevola.

Práce jsou naplánovány na období svátků, kdy je slabý provoz. Osobní dopravu nahradí autobusy, případně bude vedena odklonem přes Rudnou u Prahy. V noci bude zachován jednokolejný provoz pro nákladní dopravu.

Rychlík ve čtvrtek ráno narazil v úseku mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní do spadlé skály na kolejích, lokomotiva a první vagon vykolejily. Ve vlaku cestovalo zhruba 150 lidí. Záchranáři ošetřili pět lehce zraněných, čtyři na místě, jednoho cestujícího s pohmožděnou krční páteří převezli do nemocnice v Hořovicích.