Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž v respirátoru a s pistolí přepadl na Brněnsku čerpací stanici

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Dosud neznámý pachatel přepadl v sobotu odpoledne čerpací stanici v Ochozi u Brna, v respirátoru a s pistolí požadoval vydání peněz. Policie po něm pátrá. Na policejnímwebuto dnes uvedl mluvčí Bohumil Malášek.

Muž vtrhl do obchodní části čerpací stanice krátce před 15:00. "Na výzvu "Naval prachy!´ reagovala prodavačka vybráním finanční hotovosti z pokladny. Lupič do přinesené bílé igelitové tašky obchodního řetězce Albert sebral rovněž několik kartónů cigaret," uvedl mluvčí.

Muž poté z čerpací stanice odešel. Majiteli firmy způsobil škodu podle policie za asi 15.000 korun. "Podle získaných informací zamířil mezi přilehlými budovami pravděpodobně do lesa směrem k Brnu," uvedl Malášek.

Pachatel ve věku kolem 30 let měl na sobě tmavé sportovní kalhoty s pruhem, tmavou bundu s kapucí na pravém rukávu se světle modrým nápisem. Na obličeji měl respirátor a na rukou bílé ochranné rukavice. V pravé ruce držel stříbrnou krátkou střelnou zbraň. Na nohou měl poměrně výrazné červené sportovní boty.

Policie po muži pátrá, informace k pachateli lze sdělit na policejní tísňovou linku 158.

Témata:  přepadení Brno krimi (jednorázové)

Související

Aktuálně se děje

24. května 2026 10:25

Miro Žbirka by byl hrdý. Jeho kytara vydělala v dražbě jmění

Vdova po legendárním hudebníkovi Mekym Žbirkovi opět ukázala velké srdce a rozhodla se věnovat do dražby jednu z jeho kytar. Výsledek této charitativní akce nakonec překonal veškerá očekávání. V tiché aukci se ikonický hudební nástroj zesnulého zpěváka vydražil za neuvěřitelných 201 tisíc českých korun, což v přepočtu činí přibližně 8 276 eur.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ministr kultury Oto Klempíř

Na povrch vyplývá temná minulost ministra Klempíře. StB údajně udal i vlastní přítelkyni

Minulost současného ministra kultury Oty Klempíře spojená s komunistickou tajnou policií začíná vyplouvat na povrch v mnohem konkrétnějších obrysech. Skutečnost, že nynější šéf rezortu kultury spolupracoval s StB, sice není úplnou novinkou, jelikož se k tomuto životnímu období sám veřejně přiznal již v roce 2019 v pořadu Prostor X, nová zjištění publicistického pořadu Reportéři ČT však odhalují dosud neznámé a velmi kontroverzní detaily jeho tehdejších schůzek s řídícími agenty.