Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ozbrojenec přepadl banku v Příbrami a držel rukojmí. Do akce musela URNA

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Policie zadržela muže, který dnes odpoledne přepadl banku v Příbrami. Všech osm rukojmí je podle policejní mluvčí v pořádku. Do banky vnikl Útvar rychlého nasazení. Akce se obešla bez zranění.

Policejní mluvčí ČTK řekla, že nešlo o loupežné přepadení. "Muž chtěl na sebe upozornit a vyjednávat," uvedla. Policejní akce byl ukončena po necelých třech hodinách, přepadení banky bylo oznámeno kolem 14:30.

Příslušníci Útvaru rychlého nasazení vnikli do budovy banky a muže zadrželi. Nikdo nebyl zraněn. #URNA

— Policie ČR (@PolicieCZ) 28. prosince 2018

Ozbrojený muž, který přepadl pobočku Unicredit bank, v ní jako rukojmí držel dva zaměstnance banky a šest klientů. Jednoho zákazníka propustil ještě před příjezdem zásahové jednotky, řekli novinářům na místě mluvčí policie Monika Schindlová a mluvčí Unicredit Bank Petr Plocek. Kolem 17:00 policisté do banky vnikli, pachatele zadrželi.

Na místě byl policejní vyjednavač, celostátní Útvar rychlého nasazení (URNA) i zásahová jednotka spadající pod středočeskou policii, řekl ČTK mluvčí Policejního prezídia Jozef Bocán. Připraveni byli i záchranáři se speciálními vozy pro mimořádné situace.

Témata:  přepadení Příbram krimi

Související

Aktuálně se děje

7. ledna 2026 16:04

Další troufalá operace Američanů. Zadrželi tanker s ruskou vlajkou

Americké ozbrojené síly v severním Atlantiku úspěšně završily dramatickou operaci a zmocnily se ropného tankeru Marinera, který se v uplynulých týdnech snažil uniknout námořní blokádě. Informaci dnes odpoledne oficiálně potvrdilo Evropské velitelství USA (EUCOM). Plavidlo, které se dříve jmenovalo Bella 1 a plulo pod vlajkou Guyany, bylo obsazeno speciálními jednotkami v mezinárodních vodách jižně od Islandu na základě zatykače vydaného americkým federálním soudem.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy