Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na trati mezi Boleslaví a Bakovem narazil vlak do spadlého stromu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: České dráhy

Mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nad Jizerou narazil dnes odpoledne rychlík do spadlého stromu. Ve vlaku, který jel z Tanvaldu do Prahy, cestovalo zhruba 60 lidí, nikdo nebyl zraněn. Vlak nevykolejil, ale zůstal v těžce přístupném terénu.

Po odstranění překážky vlak doveze cestující do nejbližší zastávky Mladá Boleslav Debř, kde přestoupí do jiné soupravy. Provoz na trati byl obnoven v 19:25. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytli mluvčí Správy železnic a hasičů a dopravce.

"Nebyl to silný náraz, zřejmě šlo o nějakou soušku, takže nedošlo k vykolejení vlaku ani zranění cestujících," řekl ČTK mluvčí dopravce Arriva Jan Holub. Vlak narazil do stromu nedaleko stanice Mladá Boleslav Debř.

Podle mluvčí hasičů Vladimíry Kerekové se nehoda stala v hůře přístupném terénu, odkud nebylo možné cestující snadno evakuovat. Situaci cestujícím znepříjemňovalo horko, teploty dnes odpoledne byly nad tropickou třicítkou.

Témata:  vlaky Středočeský kraj

Související

Aktuálně se děje

8. dubna 2026 21:01

Pavel Novotný se opět stal členem ODS

Pavel Novotný, bývalý starosta pražských Řeporyjí, se oficiálně vrací do řad Občanské demokratické strany. Svůj návrat do politického domova oznámil ve středu večer prostřednictvím sociální sítě X, kde se s nadsázkou označil za „ztraceného syna“, který se stal znovu členem krátce po 17. hodině.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy