Od začátku epidemie bylo v Praze podle hygieniků zaznamenáno dohromady 13.582 případů covidu-19. Nemocných je aktuálně 6562.

V Praze hygienici od pondělí 5. října do neděle 18. října omezili provoz středisek volného času. Bude v nich zákaz osobní přítomnosti žáků. Vydané nařízení hygienické stanice zavádí také avizované uzavření středních, vyšších odborných a základních uměleckých škol a jejich přechod na výuku na dálku. V základních školách bude zakázaný ve výuce zpěv a na druhém stupni i sportovní činnosti. Mateřských škol se opatření nedotknou.

Praha byla v minulých týdnech jedním z regionů s nejvýraznějším nárůstem počtu nakažených. V posledních dnech ji ale značně předstihly jiné regiony. Podle webu ministerstva zdravotnictví bylo v Praze za posledních sedm dní zaznamenáno zhruba 197 nových případů covidu-19 na každých 100.000 obyvatel. Největší nárůst je nyní na Uherskohradišťsku s více než 270 případy a na Benešovsku s nárůstem o víc než 260 nakažených na 100.000 obyvatel za uplynulý týden.