Jeho dalším cílem dnešní jednodenní návštěvy Ústeckého kraje je škola v ústecké vyloučené lokalitě Mojžíř.

Náměstí v České Kamenici zůstalo od rána uzavřené. Někteří obyvatelé města se tak o příjezdu zvoleného prezidenta dozvěděli až ve chvíli, kdy se nemohli do centra dostat autem. Kromě místních dorazili i lidé z okolních měst a obcí.

Ráno se Pavel setkal se starosty ze Šluknovského výběžku na šluknovském zámku. Jeho příjezd sledovalo několik desítek lidí. Předseda Sdružení pro rozvoj Šluknovska a starosta Krásné Lípy Jan Kolář ČTK řekl, že se během schůzky chtějí zástupci samospráv dotknout politiky soudržnosti. Starosta Šluknova Tomáš Kolonečný (STAN) po setkání na šluknovském zámku ČTK řekl, že Pavel o problémech v regionu ví a chce návštěvu do budoucna zopakovat.

Cesta na sever Čech je jeho druhým výjezdem do regionů po volbách, minulý týden byl v Karlovarském kraji. V Ústí nad Labem si odpoledne prohlédne základní školu Mojžíř a sejde se s vedením Ústeckého kraje v krajském úřadě. Návštěvu zakončí Pavel na Univerzitě J. E. Purkyně, kde je na programu setkání se studenty a veřejností.

Pavel, který má trvalé bydliště v obci Černouček na Litoměřicku, byl v Ústí nad Labem na startu kampaně před druhým kolem prezidentských voleb. Vítalo ho tehdy zaplněné náměstí u kostela se šikmou věží. V samotném krajském městě pak ve volbách porazil svého soupeře o 99 hlasů. Krátce po svém vítězství ve druhém kole prezidentských voleb uvedl, že by rád navštívil nejdříve kraje, ve kterých získal větší podporu jeho protikandidát Andrej Babiš (ANO). Pavel ve středu před cestou do Ústeckého kraje uvedl, že ví, že ne každý ho bude vítat s nadšením. "Já ale nechci být jen prezidentem svých fanoušků. Chci naslouchat a sloužit i těm, kteří mě nevolili," dodal.

V Ústeckém kraji Babiš získal 54,47 procenta hlasů, což je nejvíce ze všech tří krajů, kde vyhrál. Babiš vyhrál ještě v Moravskoslezském kraji, tam chce jet Pavel po březnové inauguraci.

reklama