Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nechte se včas naočkovat, vyzvali rektoři studenty univerzit

Očkování, ilustrační foto
Očkování, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Česká konference rektorů (ČKR) vyzývá všechny studenty a studentky vysokých škol, aby se nechali očkovat proti koronaviru. Podle rektorů je očkování nejúčinnějším způsobem, jak chránit zdraví a zároveň umožnit plnohodnotné vzdělávání v nadcházejícím semestru. Očkováním studenti navíc přispějí k posílení kolektivní imunity, uvedl dnes v prohlášení předseda ČKR a rektor brněnské Masarykovy univerzity Martin Bareš.

"Chceme-li obnovit výuku v tradiční podobě a umožnit našim studentkám a studentům, aby se naplno zapojili do studia, je nutné povzbudit je zároveň k tomu, aby se nechali očkovat. V tuto chvíli snad existují důvody k optimismu, pokud jde o vývoj epidemie, ale je třeba stále počítat s tím, že epidemická situace se může dramaticky změnit. Ostatně přesně tak tomu bylo v minulém roce. Proto považujeme za důležité, aby se včas naočkoval co největší počet vysokoškolských studentů," uvedl Bareš.

Vysoké školy podle něj trpělivě čekaly, než dostanou vakcínu nejohroženější skupiny obyvatel, aby se poté mohli nechat očkovat akademičtí pracovníci a další zaměstnanci univerzit. ČKR proto vyzývá i nově přijaté studenty nastupující do prvních ročníků, aby se bez otálení nechali ještě před zahájením akademického roku očkovat.

Laboratoře ve středu potvrdily v Česku 205 nových případů nemoci covid-19, o 11 více než před týdnem. V poslední době počty v mezitýdenním srovnání většinou klesají, naposledy stouply minulý čtvrtek. K tomu, aby se virus nešířil ani mezi neočkovanými lidmi, je podle odborníků třeba pro kolektivní imunitu nejméně 70 procent očkovaných obyvatel. Zdravotníci dosud podali přes 10,52 milionu dávek vakcíny a dokončené očkování má více než 46 procent obyvatel ČR. Mezi mladými lidmi je ale toto číslo nižší.

Témata:  vysoké školy očkování

Související

Aktuálně se děje

23. června 2026 10:34

Hra o moc na účet Česka. Opoziční politici kritizují rozhodnutí Babišovy vlády

Nynější sněmovní opozice se ve sporu ohledně složení české delegace na letošním summitu NATO postavila na stranu prezidenta Petra Pavla. Rozhodnutí Babišovy vlády označili někteří výrazní opoziční politici za trapné, nebezpečné a pomstychtivé. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy