"Chceme-li obnovit výuku v tradiční podobě a umožnit našim studentkám a studentům, aby se naplno zapojili do studia, je nutné povzbudit je zároveň k tomu, aby se nechali očkovat. V tuto chvíli snad existují důvody k optimismu, pokud jde o vývoj epidemie, ale je třeba stále počítat s tím, že epidemická situace se může dramaticky změnit. Ostatně přesně tak tomu bylo v minulém roce. Proto považujeme za důležité, aby se včas naočkoval co největší počet vysokoškolských studentů," uvedl Bareš.

Vysoké školy podle něj trpělivě čekaly, než dostanou vakcínu nejohroženější skupiny obyvatel, aby se poté mohli nechat očkovat akademičtí pracovníci a další zaměstnanci univerzit. ČKR proto vyzývá i nově přijaté studenty nastupující do prvních ročníků, aby se bez otálení nechali ještě před zahájením akademického roku očkovat.

Laboratoře ve středu potvrdily v Česku 205 nových případů nemoci covid-19, o 11 více než před týdnem. V poslední době počty v mezitýdenním srovnání většinou klesají, naposledy stouply minulý čtvrtek. K tomu, aby se virus nešířil ani mezi neočkovanými lidmi, je podle odborníků třeba pro kolektivní imunitu nejméně 70 procent očkovaných obyvatel. Zdravotníci dosud podali přes 10,52 milionu dávek vakcíny a dokončené očkování má více než 46 procent obyvatel ČR. Mezi mladými lidmi je ale toto číslo nižší.