Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neznámý pachatel v Německu pobodal ukrajinské sportovce. Jeden zemřel

Německá policie.
Německá policie.
Foto: INT

Neznámý pachatel zaútočil nožem na ukrajinské basketbalisty, kteří hráli za mládežnický tým ART Giants v německém Düsseldorfu. Sedmnáctiletý Volodymyr Jermakov útok nepřežil, zatímco jeho spoluhráč Arťom Kozančeko leží na jednotce intenzivní péče.

Na útok upozornil server Ukrajinska pravda. Kyjevská basketbalová federace (BFU) označila tento útok za nenávistný útok proti Ukrajincům.

"Večer před dalším zápasem byli mladí basketbalisté na ulici napadeni noži jen proto, že byli Ukrajinci!“ uvedla na Facebooku BFU.

"Celý tým strávil noc v nemocnici vedle našich kluků. Jermakova bohužel lékaři nedokázali zachránit a Kozačenko zůstává na intenzivní péči. Případ už řeší místní policie, na místě byli svědci," dodala.

Volodymyr Jermakov byl basketbalový hráč narozený v roce 2006, který hrál v dětských týmech Tiwaz a 5T.EAM-Sports School-12. Jako člen ukrajinského týmu U-16 si zahrál na ME 2022 v Bulharsku.

Podle informací ukrajinských médií policie zatím útočníka nedpadla.

Témata:  policie Německo Německo

Aktuálně se děje

4. srpna 2026 15:01

Bára Basiková si získává diváky. To film ještě ani nevstoupil do kin

Nový dokumentární film o Báře Basikové sice do kin dorazí až v druhé polovině srpna, ale už nyní sbírá jeden úspěch za druhým na festivalech. Ze slavné zpěvačky se tak pomalu stává i hvězda filmového plátna. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy