reklama

Pražský hrad na webu uvedl, že padesátiletého Koláře vybrala do čela komunikačního odboru Kanceláře prezidenta republiky komise, jejíž součástí byl i Petr Pavel. "S Vítem Kolářem jsem se setkal a těším se na spolupráci. Naše názory na službu novinářům i veřejnosti se velmi shodují," prohlásil prezident.

"Přestože mám s podobnou prací zkušenosti, z nového úkolu mám velký respekt. Práce pro prezidenta je spojena s mimořádnou odpovědností. Budu se snažit maximálně využívat své znalosti a profesní zkušenosti. Chtěl bych se také rychle začlenit do týmu, který bude poskytovat profesionální podporu prezidentu republiky," řekl nový ředitel komunikace.

Kolář byl na přelomu devadesátých a nultých let redaktorem České televize, kam se vrátil v roce 2013 do kanceláře generálního ředitele. V posledních letech vedl divizi Korporátních vztahů, komunikace a obchodu, skončil před měsícem.

V minulosti působil také v diplomacii na pozicích mluvčího ministerstva zahraničí, ředitele odboru komunikace a generálního konzula v Austrálii a na Novém Zélandu.

Kolářova předchůdkyně Markéta Řeháková definitivně odešla z Pražského hradu na začátku října, aby podle svých slov předešla spekulacím o uspořádání vztahů uvnitř kanceláře. "Pane prezidente, děkuji Vám. Jsem vděčná i hrdá, že jsem mohla být součástí Vaší úžasné cesty," loučila se na sociální síti X.