Dalších 330 hasičů dorazí na místo živelní pohromy během odpoledne. Novinářům to dnes odpoledne řekl ředitel Hasičského záchranného sboru Drahoslav Ryba, který doprovází premiéra Andreje Babiše (ANO) při návštěvě postiženého regionu.

Na místě pomáhá záchranným složkám také na 300 vojáků, uvedl šéf hasičů. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) už dříve uvedl, že ve zpustošených obcích zasahovalo skoro 600 policistů, nyní je jich zhruba 250.

Ryba zdůraznil, že v této chvíle pomalu končí záchranné práce a začíná obnova území po řádění ničivého živlu. Vesnice obcházejí statici, kteří posuzují stav poničených budov, pracuje se také na zprovoznění příjezdových komunikací.

Čtvrteční mimořádně silné bouřky zničily zejména na Hodonínsku a Břeclavsku stovky domů a způsobily škody za stovky milionů lidí. Pět lidí zemřelo a desítky dalších se zranily. Pomoc nabízí stát i okolní země, kraj, ostatní regiony, firmy a podnikatelé, neziskové organizace i jednotlivci, ve sbírkách už se vybraly na pomoc jižní Moravě desítky milionů korun.