reklama

ČTK to řekl ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Vlastimil Vajdák, podle kterého se vytvořila fronta asi 200 lidí. Z 90 procent mají zájem o jednodávkovou vakcínu Janssen společnosti Johnson&Johnson. Centrum nabízí i dvoudávkovou vakcínu od Pfizer/BioNTech.

Podle mluvčí nemocnice Dany Lipovské se první zájemci o očkování začali v chodbě mezi obchody Kika a Hervis objevovat okolo 8:00. "Vytvořila se fronta, proto jsme zahájili očkování v 10:30. Kolem 11:00 už měly vakcínu desítky lidí. Z 90 procent chtějí Janssen, proto nám odpoledne přivezou další dávky," uvedla Lipovská.

Uvedla, že se objevili i samoplátci, kteří chtěli platit hotově, což ale nelze, platba je možná pouze kartou. "Očkování je možné pro lidi nad 16 let, nikoliv pro mladší," zdůraznila Lipovská. Centrum bude otevřeno každý den včetně víkendu od 10:00 do 20:00.

Další očkovací centra bez registrace dnes otevírají v Ostravě, Luhačovicích a Uherském Hradišti. Dosud fungovala v Praze na hlavním nádraží a obchodním centru Chodov. Očkovací centra fungují od loňského prosince v nemocnicích, halách, na výstavišti, ale byla v nich nutná registrace.

reklama