Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Odboráři budou v listopadu protestovat proti vládě po celé ČR

Josef Středula
Josef Středula
Foto: Facebook Josef Středula

Odbory chystají na pondělí 27. listopadu protestní akce po celé republice. Hlavní akcí bude demonstrace Za lepší budoucnost ČR na Malostranském náměstí v Praze, uvedla Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS).

Demonstranti se před pražskou akcí sejdou ve 12 hodin na náměstí Jana Palacha. O třicet minut později vyrazí pochod na Malostranské náměstí, kde začnou od 13 hodin vystoupení zástupců odborářů. Zazní i společné prohlášení, vyplývá z programu na webu ČMKOS.

Odboráři počítají s účastí několika tisíc osob, vyplývá z magistrátního seznamu nahlášených shromáždění. Českomoravské konfederaci odborových svazů se nelíbí konsolidační balíček, kritizuje také nezvyšování platů ve veřejné sféře či návrhy důchodových změn.

Demonstrace v blízkosti Poslanecké sněmovny se zúčastní také svaz KOVO a Asociace samostatných odborů (ASO). Zástupci všech svazů se mají v úterý sejít kvůli koordinaci akce. Celodenní stávku aktuálně připravují také školské odbory, chtějí dosáhnout růstu výdělků a investic do školství.

Českomoravská konfederace odborových svazů je největší odborovou centrálou v České republice. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR.

Témata:  Josef Středula odbory demonstrace

Související

Aktuálně se děje

3. března 2026 13:12

Pravda o pohřbu Jiřího Valenty. Olympic tam nebude

Českou hudební scénou otřásla v uplynulém týdnu smutná zpráva. Ve věku 66 let zemřel klávesista Jiří Valenta, někdejší člen legendární kapely Olympic. Podle dostupných informací spáchal sebevraždu. Rodina se nyní zabývá tím, jak bude vypadat smuteční obřad. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy