Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Odboráři budou v listopadu protestovat proti vládě po celé ČR

Josef Středula
Josef Středula
Foto: Facebook Josef Středula

Odbory chystají na pondělí 27. listopadu protestní akce po celé republice. Hlavní akcí bude demonstrace Za lepší budoucnost ČR na Malostranském náměstí v Praze, uvedla Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS).

Demonstranti se před pražskou akcí sejdou ve 12 hodin na náměstí Jana Palacha. O třicet minut později vyrazí pochod na Malostranské náměstí, kde začnou od 13 hodin vystoupení zástupců odborářů. Zazní i společné prohlášení, vyplývá z programu na webu ČMKOS.

Odboráři počítají s účastí několika tisíc osob, vyplývá z magistrátního seznamu nahlášených shromáždění. Českomoravské konfederaci odborových svazů se nelíbí konsolidační balíček, kritizuje také nezvyšování platů ve veřejné sféře či návrhy důchodových změn.

Demonstrace v blízkosti Poslanecké sněmovny se zúčastní také svaz KOVO a Asociace samostatných odborů (ASO). Zástupci všech svazů se mají v úterý sejít kvůli koordinaci akce. Celodenní stávku aktuálně připravují také školské odbory, chtějí dosáhnout růstu výdělků a investic do školství.

Českomoravská konfederace odborových svazů je největší odborovou centrálou v České republice. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR.

Témata:  Josef Středula odbory demonstrace

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy