Josef Středula

Josef Středula

Odborářský protest nebude. Ruší se po atentátu na Fica

Domov

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) ve čtvrtek odpoledne oznámila, že ve světle událostí na sousedním Slovensku ruší plánovaný protivládní protest, ačkoliv důvody pro svolání demonstrace trvají. Odbory to uvedly na facebooku. Protestní akce měla proběhnout v úterý 21. května. 

Josef Středula

Tripartita bez odborů, které chystají protest. Fiala a Jurečka nechápou

Domov

Odboráři předčasně opustili pondělní jednání tripartity, informovala ČT s odkazem na předsedu ČMKOS Josefa Středulu. Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů řešili například aktuální situaci v zemědělství, ukotvení duálního systému vzdělávání do školského systému či vytvoření seznamu zemí, jejichž občané nebudou potřebovat k práci v Česku zvláštní povolení.

Josef Středula

Odbory oznámily pražský protest proti vládním krokům

Domov

Odbory svolaly na úterý 21. května protest v Praze, oznámila Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) na webu. Zástupci zaměstnanců se chtějí vymezit proti chystaným změnám v zákoníku práce či důchodech, například proti propuštění bez udání důvodu či prodlužování věku odchodu do penze.

Josef Středula

Středula kvůli pochybnostem ohledně členství končí v čele odborů

Domov

Josef Středula už není předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), přišel o pravomoci šéfa odborové centrály. Příčinou jsou pochybnosti o jeho členství kvůli neplacení příspěvků. Situace uvnitř odborů by se měla vyřešit ještě během tohoto měsíce.

Josef Středula

Odboráři řekli, kdy a kde budou protestovat proti úspornému balíčku

Domov

Českomoravská konfederace odborových svazů chystá ještě do letních prázdnin čtyři protestní akce proti vládnímu úspornému balíčku. Pokud by odboráři nedosáhli svého, plánují další demonstrace v září. Novinářům to po pondělním jednání řekl odborový předák Josef Středula.

Josef Středula

ČMKOS zřizuje stávkový výbor, Jurečka je připraven jednat

Domov

Odboráři v úterý oznámili, že zřizují celostátní stávkový výbor a jsou připraveni na případný protest proti vládnímu úspornému balíčku. Své výhrady a návrhy k němu sdělili už dříve. Svazy a organizace mají povolení uspořádat na konci června vlastní protestní akce.

Josef Středula

Domov

Tříčlenná rodina přijde ročně o 178 tisíc, tvrdí odbory v reakci na balíček

Vládní konsolidační balíček, který má za cíl uspořit na výdajích a zvýšit příjem financí od státní kasy, může mít na domácnosti velmi výrazný vliv. Vyplývá to z informací Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), které představily na svém webu a na tiskové konferenci. Podle jejich propočtů by průměrná česká rodina s jedním dítětem a průměrným výdělkem mohla ročně přijít až o 178 tisíc korun.

Josef Středula

Živnostníci reagují na vládní balíček, odbory mluví o stávkové pohotovosti

Domov

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) vnímá nutnost a povinnost vlády ČR reagovat na neudržitelný stav veřejných financí, respektive deficit státního rozpočtu. Opatření, která dopadají zejména na malé a střední firmy a živnostníky, ale považuje za neefektivní nebo přímo škodlivé a podvazující ekonomický růst. Naopak v návrzích postrádá prorůstová opatření a skutečné a zásadní zjednodušené celého podnikatelského prostředí. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula řekl, že zváží stávkovou pohotovost.

Josef Středula

Vláda má podle Středuly regulovat ceny potravin využitím zákona o cenách

Domov

Vláda by podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) měla kvůli vysokým cenám potravin využít zákon o cenách. Řekl to v dnešním pořadu Partie na CNN Prima News. Uvedl, že zákon dává vládě nástroje, jak ceny usměrňovat. Podle něho je již 11 procent cen v ČR zákonem určováno a nezpůsobilo to žádné selhání na trhu.

Josef Středula

Domov

Odbory kritizují vládu, že s nimi nejedná o reformě penzí, zmiňují protesty

Vedení Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) ostře kritizuje vládu za to, že s nimi nejedná o reformě penzí. Označuje to za narušení sociálního dialogu. Největší odborová centrála kvůli tomu píše premiérovi Petrovi Fialovi (ODS). Žádá o projednání návrhů na změnu penzijního systému na březnové tripartitě. Novinářům to dnes řekl předák ČMKOS Josef Středula.

Marian Jurečka

Jurečka po diskusi s odbory, zaměstnavateli a velvyslancem věří v posun v Nexenu

Domov

Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) věří tomu, že se dnes odpoledne posunou jednání o mzdách v továrně Nexen Tiren na Lounsku, kde od minulého týdne stávkuje část zaměstnanců. Napsal to na twitteru. Ráno telefonoval s vedením jihokorejské továrny, poté se setkal se zástupci odborů a také s korejským velvyslancem.

Josef Středula

Středula se oficiálně vzdal kandidatury na Hrad, u voleb to bude zveřejněno

Domov

Odborový předák Josef Středula dnes dopoledne na ministerstvu vnitra osobně učinil prohlášení o vzdání se kandidatury ve volbách hlavy státu. Rozhodnutí, že odstoupí, aby tak posílil šance někdejší rektorky Mendelovy univerzity Danuše Nerudové, zveřejnil v nedělní debatě České televize. O jednání Středuly na ministerstvu ČTK řekla mluvčí úřadu Hana Malá.

Josef Středula

Odborář Středula odstoupil z kandidatury na prezidenta, podpořil Nerudovou

Domov

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula oznámil, že se vzdává kandidatury na prezidenta, do volby tak půjde osm kandidátů. Rozhodnutí zveřejnil v dnešním diskusním pořadu České televize, pět dní před prvním kolem voleb hlavy státu. Podpořil kandidaturu bývalé rektorky Mendelovy Univerzity Danuše Nerudové.

Josef Středula

Domov

Středula kandiduje na Hrad s podpisy senátorů, má i podporu přes 60 tisíc občanů

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula bude kandidovat na prezidenta s podporou 11 senátorů. Nasbíral také více než 60.000 podpisů občanů, řekl novinářům před dnešním odevzdáním přihlášky do voleb v pražské budově ministerstva vnitra. Je přesvědčen o postupu do druhého kola voleb, které by se mohlo konat dva týdny po prvním kole naplánovaném na 13. a 14. ledna příštího roku.

Josef Středula

Většina kandidátů na Hrad by nepověřila automaticky vítěze voleb

Domov

Větší část prezidentských kandidátů by automaticky neslíbila vítězi sněmovních voleb pověření sestavením vlády. Možnost vytvoření kabinetu by mu svěřili, jen pokud by měl šanci na většinu v Poslanecké sněmovně. Vyplývá to z odpovědí uchazečů o post prezidenta na anketu ČTK.

Odborová demonstrace proti chudobě

Odbory na demonstraci vyzvaly k cenové regulaci a zastavení poklesu reálných mezd

Domov

Odboráři dnes na pražském Václavském náměstí vyzvali vládu k zavedení cenové regulace a k zastavení poklesu reálných mezd. Varovali před dopady vysoké inflace a před hrozbami propouštění v průmyslových podnicích. Předseda Odborového svazu Kovo Roman Ďurčo upozornil, že dnešní akce nemusí být poslední a že odbory mohou být i tvrdší.

Demonstrace, ilustrační fotografie.

Odbory svolávají na 8. října do Prahy demonstraci kvůli drahotě

Domov

Odboráři Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) svolávají na 8. října do Prahy na Václavské náměstí demonstraci kvůli nynější situaci. Vyzvali vládu, aby přijala opatření proti zdražování a propadu životní úrovně v Česku. Představitelé svazů to řekli dnes na odborářském shromáždění proti chudobě. Do pražského Fóra Karlín dorazila asi tisícovka odborářů z celé republiky.

Aktuálně se děje

20. června 2024 19:15

Litva zvyšuje daně. Chce zvýšit výdaje na obranu

Litva se rozhodla pro jindy nepopulární krok, aby mohla více peněz investovat do bezpečnosti. Tamní parlament ve čtvrtek schválil zvýšení daní, jehož cílem je zvýšení výdajů na obranu na tři procenta hrubého domácího produktu již pro příští rok. Informovaly o tom agentury AFP a DPA.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy