Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Středula kvůli pochybnostem ohledně členství končí v čele odborů

Josef Středula
Josef Středula
Foto: Facebook Josef Středula

Josef Středula už není předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), přišel o pravomoci šéfa odborové centrály. Příčinou jsou pochybnosti o jeho členství kvůli neplacení příspěvků. Situace uvnitř odborů by se měla vyřešit ještě během tohoto měsíce.

Rada ČMKOS totiž v pondělí svolala mimořádný sněm, který se má uskutečnit 25. března. Odborovou centrálu budou v dalších dnech a týdnech řídit místopředsedové, uvedl Středula s místopředsedou Vítem Samkem.

Kauzu kolem příspěvků spustil deník Blesk, když v únoru zveřejnil kopii dopisu, kterou předák obdržel od domovské organizace vítkovických oceláren na začátku prosince. V psaní bylo uvedeno, že Středula nemá zaplacené příspěvky za pět měsíců, takže mu zaniklo podle stanov členství. Vznikly proto pochybnosti o pokračování mandátu předsedy konfederace.

Českomoravská konfederace odborových svazů je největší odborovou centrálou v České republice. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR.

Témata:  Josef Středula odbory

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 20:50

Co to mělo být? Zdrcení žáci jsou z přijímaček v rozpacích a na pokraji pláče

Jakoby české školství neodkázalo připravit bezproblémové zadání přijímacích zkoušek tak, aby se další rok po tom problémovém vydařil lépe. Ale je tomu tak a nebo je problém v přípravě? První kolo jednotných přijímacích zkoušek je minulostí a žáci se vyjadřují k průběhu zkoušek. Někteří z nich uvádějí, že otázky z matematiky byly obtížné a někteří se cítí unavení ze čtení dlouhých zadávacích textů.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy