Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Středula kvůli pochybnostem ohledně členství končí v čele odborů

Josef Středula
Josef Středula
Foto: Facebook Josef Středula

Josef Středula už není předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), přišel o pravomoci šéfa odborové centrály. Příčinou jsou pochybnosti o jeho členství kvůli neplacení příspěvků. Situace uvnitř odborů by se měla vyřešit ještě během tohoto měsíce.

Rada ČMKOS totiž v pondělí svolala mimořádný sněm, který se má uskutečnit 25. března. Odborovou centrálu budou v dalších dnech a týdnech řídit místopředsedové, uvedl Středula s místopředsedou Vítem Samkem.

Kauzu kolem příspěvků spustil deník Blesk, když v únoru zveřejnil kopii dopisu, kterou předák obdržel od domovské organizace vítkovických oceláren na začátku prosince. V psaní bylo uvedeno, že Středula nemá zaplacené příspěvky za pět měsíců, takže mu zaniklo podle stanov členství. Vznikly proto pochybnosti o pokračování mandátu předsedy konfederace.

Českomoravská konfederace odborových svazů je největší odborovou centrálou v České republice. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR.

Témata:  Josef Středula odbory

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí o víkendu zůstane typicky podzimní

Teploty se o nadcházejícím víkendu udrží na stejných hodnotách jako v průběhu tohoto týdne. Podle ČHMÚ.cz naměříme v maximech zhruba 17 stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Marian Jurečka v Poslanecké sněmovně

Platy státních zaměstnanců: Bezpečnostní složky a učitelé je mají jisté, zbytek čeká na novou vládu

Středeční jednání vlády s odboráři nepřineslo shodu v otázce růstu platů ve veřejné sféře pro nadcházející rok. Proto prozatím zůstávají v platnosti pouze dřívější ujednání týkající se platů učitelů a bezpečnostních složek. Očekává se, že končící kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) tato dříve dohodnutá navýšení potvrdí už příští týden. Další rozhodování o platech ale spadne do kompetence nové vlády, která vzejde z proběhlých voleb.