Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ODS se v Českých Budějovicích dohodla na společném postupu s TOP 09 a KDU-ČSL

České Budějovice
České Budějovice
Foto: Pixabay

Českobudějovická ODS, která vyhrála komunální volby ve městě, se dohodla na dalším postupu při vyjednávání o koalici se Společně pro Budějovice. Tento subjekt tvoří TOP 09 a KDU-ČSL. Nemají však podepsanou smlouvu o spolupráci. ČTK to řekl předseda jihočeské ODS Martin Kuba. Občanští demokraté a Společně pro Budějovice mají dohromady 19 mandátů ze 45 v zastupitelstvu.

Kuba dodal, že případných partnerů pro koalici je více. Další jednání budou pokračovat v příštích dnech. Dnešní setkání měla podle něj spíš formální charakter.

"Dnes jsme se sešli se všemi subjekty, které se dostaly do zastupitelstva, s výjimkou SPD, s níž jednat v žádném případě nechceme. TOP 09 a KDU-ČSL jsou naši partneři ve vládě i ve vedení Jihočeského kraje, a proto je to logická volba," uvedl Kuba.

Komunální volby v Českých Budějovicích vyhrála ODS, získala 16 mandátů v zastupitelstvu, které má 45 členů. Druhé skončilo hnutí ANO se 13 mandáty. Třetí Občané pro Budějovice (HOPB) budou mít šest zastupitelů. Čtvrtá SPD má čtyři mandáty, tři zastupitele budou mít na pátém místě Piráti. Šestá je KDU-ČSL a TOP 09 se třemi mandáty.

ANO dnes jednalo s Piráty a SPD. Lídr hnutí ANO a současný primátor Jiří Svoboda uvedl, že se chce setkat se zástupci všech subjektů, které se dostaly do zastupitelstva.

Po volbách v roce 2018 vytvořili koalici ANO, HOPB, Společně pro Budějovice a Čisté Budějovice se STAN. V zastupitelstvu o 45 členech měla původně 27 zastupitelů. Potom se počet snížil na 26, když František Konečný opustil ANO a stal se nezařazeným zastupitelem.

Témata:  České Budějovice volby

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy