Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Olomoucí otřásla surová vražda cyklistky, policie dopadla podezřelého

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Kriminalisté v pátek zadrželi sedmačtyřicetiletého muže podezřelého z brutální vraždy jedenapadesátileté ženy, která ve středu jela po polní cestě v okrajové části Olomouce. Násilník si ženu náhodně vybral a zaútočil. Mrtvou cyklistku policisté našli ležet několik stovek metrů od polní cesty. Podezřelý recidivista je v policejní cele a kriminalisté podali návrh na jeho vzetí do vazby.

Novinářům to dnes řekl náměstek ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování z krajského ředitelství policie v Olomouci Radovan Vojta.

Žena se podle Vojty ve středu odpoledne vydala na kole za svým známým. Na polní cestě v městské části Chválikovice ji znenadání napadl cizí muž. Žena útok nepřežila. Policisté ve středu nejdříve prověřovali oznámení o pohřešování cyklistky. Příbuzný pak večer policistům řekl, že na polní cestě nalezl ženino kolo. "Spustila se pátrací akce v okolí jízdního kola, a to i s využití psovodů. Po krátké chvíli zhruba 500 metrů od kola našla policie tělo ženy, která již byla mrtvá. Po prvotním ohledání bylo zřejmé, že došlo k surovému útoku na tuto ženu," uvedl Vojta.

Kriminalisté sestavili speciální vyšetřovací tým. Do pátrání po nebezpečném pachateli se zapojilo pět desítek kriminalistů z Olomouce, přes 60 policistů odboru pořádkové služby, kynologové se služebními psy i specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz z Frýdku - Místku.

Nedaleko místa činu vyšetřovatelé nalezli jeden ze smrtících nástrojů a po vyhodnocení získaných informací se postupně dostali na stopu podezřelého, kterého v pátek v Olomouci zadržela zásahová jednotka. "Jedná se o muže, který k dané oběti neměl vůbec žádný vztah. Podezřelý muž nemá trvalé bydliště, je na pohybu a v ledu 2020 byl propuštěn z výkonu odnětí svobody," podotkl Vojta.

Vojta dnes nechtěl komentovat motiv vraždy. "Policie ho ale zná," uvedl Vojta. Zadržený muž byl ve vězení 14 let za majetkovou a násilnou kriminalitu. "Byla to náhodná oběť. Veškeré indicie, které máme, nám ukazují, že zadržená osoba jela vykonat tento trestný čin a bylo jí jedno, koho si najde" řekl Vojta.

Zadrženého policie obvinila z vraždy, za kterou mu u soudu hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest, což je 30 let vězení nebo doživotí. V Olomouckém kraji je to letos druhá vražda. V únoru napadl sekáčkem na maso nájemník majitele bytu v Bedihošti na Prostějovsku. Napadený muž později zemřel.

Témata:  krimi vražda Olomouc Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

27. února 2026 20:04

Okamura přijal pozvánku České televize do Otázek Václava Moravce

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se po devíti letech objeví v politickém diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce na obrazovkách České televize. Šéf jedné z koaličních stran přijal pozvánku od televizních dramaturgů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Andrej Babiš po setkání s prezidentem Petrem Pavlem (27.10.2025)

Babiš: Írán je hrozba pro EU. Na eskalaci reaguje i opozice

Čeští politici s napětím sledují eskalaci konfliktu na Blízkém východě, kde společné síly Spojených států a Izraele zasáhly strategické cíle na íránském území. Předseda vlády Andrej Babiš označil tento krok za pochopitelný, přičemž zdůraznil, že nekontrolovaný jaderný ambice Teheránu a jeho podpora mezinárodního terorismu představují přímou hrozbu nejen pro stabilitu regionu, ale i pro bezpečnost celé Evropy.