Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Paliva v Česku od minulého týdne zlevnila, nafta o půldruhé koruny

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Pohonné hmoty v Česku zlevňují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic prodává v průměru za 41,38 koruny, před týdnem byl o 62 haléřů dražší. O 1,50 koruny na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 44,49 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku jsou nyní nejnižší za posledních pět a půl týdne. I přes zlevňování z poslední doby ale zůstávají výrazně dražší, než byly před rokem. V polovině loňského listopadu byl benzin o 4,20 koruny levnější a za naftu motoristé platili o téměř 8,50 koruny méně než v současnosti.

Nejlevnější paliva natankují řidiči v Jihočeském kraji, kde je litr benzinu v průměru za 40,76 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 43,48 Kč.

Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze. Litr benzinu stojí v hlavním městě průměrně 42,12 Kč. Nafta se v metropoli tankuje za 45,31 koruny za litr.

 

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

16. července 2026 8:27

Pavel poprvé reflektoval Turkovu kauzu. Nemusím mít výčitky, řekl prezident

Poslanec Filip Turek (Motoristé) by měl rezignovat na funkci vládního zmocněnce, pokud se potvrdí jeho vina v případu pondělní nehody v centru Prahy, míní prezident Petr Pavel. Turek již připustil svůj úplný konec ve funkci po ukončení policejního vyšetřování. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy