Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Paliva v Česku za týden zdražila, benzin je těsně pod 37 korunami

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Po dvou týdnech zlevňování paliva v uplynulých sedmi dnech v Česku zdražila. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 vzrostla o 77 haléřů na 36,99 Kč/l. Za litr nafty nyní řidiči zaplatí průměrně 37,41 Kč, což je o 12 haléřů více než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Pohonné hmoty v ČR zlevňovaly vytrvale od konce loňského října. Poté zdražily v prvních dnech letošního roku, aby následně dva týdny opět zlevňovaly. Zdražení, které přišlo v posledních dnech, analytici ale očekávali. Paliva jsou dražší než před rokem. Za benzin tehdy řidiči platili o 83 haléřů méně než nyní, nafta byla levnější o 2,29 koruny.

Nejlevnější jsou pohonné hmoty v Královéhradeckém kraji. Litr benzinu se u tamních čerpacích stanic prodává v průměru za 36,50 koruny, litr nafty za 36,88 Kč. Naopak nejvíce se za paliva platí v Praze. Litr benzinu stojí v hlavním městě průměrně 38,68 Kč, nafta se tam tankuje v průměru za 39,15 Kč/l.

 

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

5. června 2026 19:21

Policie po nálezu části těla vznesla obvinění z vraždy. Hrozí až výjimečný trest

Policie po čtvrtečním nálezu části lidského těla na Sokolovsku obvinila zadrženou osobu z vraždy. V případu hrozí až výjimečný trest, soud bude rozhodovat o vazebním stíhání podezřelého člověka. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy