Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Paliva zdražila jen o několik haléřů. Měly by začít zlevňovat

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V Česku v posledních dnech zpomalilo zdražování pohonných hmot. Průměrná cena benzinu se zvýšila o pouhých šest haléřů na 38,40 Kč za litr, nafta zdražila o deset haléřů na 38,65 Kč za litr. V dalších dnech by mohla paliva dokonce i zlevňovat.

V lednu podle údajů společnosti CCS oproti loňskému prosinci dokonce zlevňovaly. Průměrná cena za litr se snížila o 17 haléřů na rovných 37 korun.

Paliva v poslední době zdražovala ze dvou základních důvodů. Jedním bylo oslabování koruny vůči dolaru. "Jenže v uplynulých čtrnácti dnech už se trend změnil, takže česká měna vůči dolaru naopak zpevňuje, byť jen o necelé procento," zmínil ekonom Lukáš Kovanda.

Zároveň stagnuje dolarová cena ropy Brent, která do poloviny února rostla. "V příštích sedmi dnech lze tedy očekávat stagnaci, ba dokonce mírný pokles cen paliv v ČR, v rozsahu do 15 haléřů za litr," vysvětlil expert.

Témata:  pohonné hmoty

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy