"První prosincový víkend pojedu do Řecka a na Kypr," řekl papež argentinské agentuře Telam. Podle předchozích informací by papež měl v Řecku navštívit ostrov Lesbos, kde byl již před pěti lety. Tehdy byl řecký ostrov vstupní branou pro desetitisíce migrantů, kteří tam připlouvali z Turecka.

Cesta do Oceánie má být první papežovou zahraniční cestou v příštím roce. Loni měl František navštívit Papuu-Novou Guineu a Východní Timor, cestu ale Vatikán zrušil kvůli pandemii covidu-19.

Papež také řekl, že uvažuje o návštěvě Konga a Maďarska. Hlava katolické církve sice v září navštívila Budapešť, nejednalo se však o státní návštěvu. Papež přijel do země, aby se zúčastnil mezinárodního církevního setkání. V maďarské metropoli pobyl František jen několik hodin a poté odletěl na čtyřdenní návštěvu Slovenska.

Papež, kterému bude 17. prosince 85 let, od roku 2013, kdy stanul v čele katolické církve, uskutečnil zhruba tři desítky zahraničních cest. V posledním roce a půl je ale omezila pandemie covidu-19.