Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pavel nadále plánuje pořádat jednání ohledně důchodové reformy

Peníze na důchody, ilustrační fotografie
Peníze na důchody, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Prezident Petr Pavel nadále plánuje pořádat jednání ohledně důchodové reformy a nevylučuje možnost svolání kulatého stolu s představiteli tripartity a odborníky. Tuto možnost zmínil na tiskové konferenci a navrhuje termín na přelomu května a června. 

Dnes se sešel s vicepremiérem a ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL), aby projednali data ze zprávy o stavu důchodového systému a harmonogram předložení návrhu důchodové reformy vládě a Parlamentu.

Minulý týden zrušilo opoziční hnutí ANO svoji účast na dalším jednání k reformě penzí na Pražském hradě. Důvodem bylo opakované prohlášení nejvyšších představitelů vlády o prosazení reformy bez ohledu na názory opozice.

Prezident Petr Pavel vyjádřil nad tímto postojem zklamání. Jurečka uvedl, že je připraven předložit návrh reformy vládě ke schválení 30. dubna. Vyjádřil však naději, že ANO přijme odpovědný postoj a bude ochotno pokračovat v jednání.

Prezident Pavel zdůraznil, že první jednání v březnu bylo konstruktivní. Účastníci se shodli na potřebě změn v důchodovém systému a prodloužení věku odchodu do penze. Další debaty se měly zaměřit na konkrétní mechanismy a parametry reformy.

Účastníci se také dohodli na dodání určitých materiálů, avšak ANO dodání požadovaných informací zmeškalo. 

Témata:  Petr Pavel důchody

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.