O příjezdu Pavlové do ukrajinské metropole informoval dnes ráno zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín, který na sociální síti X sdílel video, na němž manželka českého prezidenta vystupuje z vlaku a zdraví se s přítomnou uvítací delegací. Reportér zmínil, že dorazila za leteckého poplachu, přičemž protivzdušná obrana krátce předtím sestřelila několik ruských raket.

Kyjev čelil v ranních hodinách řízeným střelám a balistickým raketám, podle městské vojenské správy se je všechny podařilo zneškodnit. Nejsou hlášeny škody ani oběti na životech, uvedla správa na telegramu.

Zelenská pořádá summit, jehož hlavním tématem je mentální zdraví. Ukrajinská první dáma se soustředí na pomoc spoluobčanům s psychologickými dopady konfliktu. Akci s ní bude moderovat britský herec a aktivista Stephen Fry, informovala BBC.

Pavlová navazuje na svého muže, který Ukrajinu navštívil na konci dubna, tedy jen několik týdnů po svém nástupu do funkce prezidenta. Do válkou zmítané země tehdy dorazil společně se slovenskou hlavou státu Zuzanou Čaputovou.