reklama

Bartoš uvedl, že předpokládá, že Piráti a Starostové spolu dovládnou v nynější vládě Petra Fialy (ODS). "Nepředpokládám, že bychom do velké volební vřavy za dva roky v té koalici znovu šli. I když, nikdy neříkej nikdy," řekl ministr pro místní rozvoj v rozhovoru pro novinky.cz.

V další otázce řekl, že Piráti půjdou do sněmovních voleb v roce 2025 samostatně. "Ale máme otevřené kandidátky, takže já nemůžu vylučovat, že na našich kandidátkách třeba bude kandidovat někdo za nějakou jinou stranu," podotkl.

Pirátská strana už aktuálně figuruje v průzkumech veřejného mínění samostatně. Podle posledního šetření agentury Median by ji volilo 11 a půl procenta voličů, což by znamenalo třetí místo.

Piráti mají momentálně pouhé čtyři poslance, protože v rámci volební koalice při sněmovních volbách na podzim roku 2021 doplatili na kroužkování. Voliči tehdy upřednostnili kandidáty Starostů a nezávislých.

Bartošem vedená strana se do Poslanecké sněmovny poprvé dostala v roce 2017, kdy získala 22 z celkových 200 mandátů. Poté strávila čtyři roky v opozici, nyní je součástí vládní koalice.