Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Piráti schválili koaliční smlouvu, mohou vstoupit do vlády

Ivan Bartoš (Piráti)
Ivan Bartoš (Piráti)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Piráti schválili koaliční smlouvu a vstup strany do vlády. Rozhodlo o tom celostátní fórum strany, oznámilo vedení Pirátů.

Koaliční kabinet chtějí společně vytvořit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Pro koaliční smlouvu bylo 82,1 procenta hlasujících. ČTK to dnes sdělila mluvčí strany Karolína Sadílková.

Hlasování v anketě doprovázela velmi vysoká účast, zúčastnilo se jí přes 90 procent oprávněných členů a členek. Piráti byli poslední, kteří z pětikoalice účast ve vládě neschválili.

Koalice Spolu a PirSTAN podepsaly vládní dohodu a program před týdnem ve Sněmovně. Smlouvu ještě před podpisem podpořila širší vedení Starostů a nezávislých, občanských demokratů, TOP 09 i lidovců.

Pirátské předsednictvo pověřilo šéfa strany Ivana Bartoše, aby před hlasováním o ratifikaci dokument podepsal.

Témata:  Česká pirátská strana vláda ČR Ivan Bartoš

Související

Aktuálně se děje

1. ledna 2026 19:32

Hezuckého manželka odhalila plány na letošní rok. Bude se řídit jeho přáním

Nový rok je okamžikem, kdy si lidé většinou něco přejí. V rodině moderátora Patrika Hezuckého je ale nadále složité vytěsnit nedávné události, kdy dlouholetý parťák Leoše Mareše podlehl vážným zdravotním problémům. Přesto vdova Nikola neztrácí naději. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy