SŽ o tom informovala na twitteru. Jde o úsek Strakonice-Katovice. Právě u Katovic v noci spadlo podle meteorologů v úhrnu 187,5 milimetru srážek.

Způsob, jak se poškozená trať opraví, záleží na tom, jak stav posoudí geotechnik. Dnes místo prověří. "Práce jsme přerušili. Omezení potrvá v řádu dnů," řekl mluvčí.

"Extrémní úhrn naměřil náš pozorovatel v Katovicích na Strakonicku. Celkem zde spadlo 187,5 mm, přitom minutové intenzity v době nejsilnějšího deště dosahovaly i tří milimetrů. Tato mimořádná srážka naštěstí spadla do téměř rovinaté oblasti, a proto kromě lokálních zátop nezpůsobila přívalovou povodeň. Přesto hladina Otavy, která je zde už poměrně velká řeka, se ve Strakonicích zvedla o více než metr," uvedl na facebooku Český hydrometeorologický ústav.

Jihočeští hasiči měli od pondělního večera do dnešních 8:30 přes 90 zásahů spjatých s bouří, odklízeli stromy a odčerpávali vodu, informovala mluvčí hasičů Vendula Matějů. Jihočeští hasiči odklidili kvůli bouři asi 40 popadaných stromů, asi padesátkrát odčerpávali na různých místech vodu. Do půlnoci zasahovali jen na Strakonicku, nejvíc v bývalém okresním městě a obcích Drachkov, Katovice a Dražejov. Po půlnoci bylo opět nejvíc výjezdů na Strakonicku, zhruba deset na Českobudějovicku.