Vítr omezil také provoz na železničních tratích, na většině z nich už ale vlaky opět jezdí.

V distribuční oblasti společnosti ČEZ bylo kolem 14:00 bez proudu 11.000 odběrných míst, firma evidovala 60 poruch na vedení vysokého napětí. Víc než 4000 domácností bylo bez elektřiny v Karlovarském kraji, 2000 v Olomouckém, 1800 v Plzeňském a 1600 ve Středočeském kraji. "Nyní se počasí umoudřilo, vítr se uklidnil a poruch nepřibývá," uvedla mluvčí společnosti ČEZ Distribuce Soňa Holingerová.

Nejhorší situace podle ní nastala hodinu po půlnoci, kdy ČEZ měl 50.000 domácností bez elektřiny a bylo potřeba opravit na 90 poruch na vysokém napětí. "Jsme v terénu, pracujeme na obnovení dodávek elektřiny. Předpoklad obnovení je v odpoledních hodinách," oznámila mluvčí. Zdůraznila, že jde o nové poruchy způsobené větrem v noci na dnešek. Výpadky po čtvrtečním silném větru, kdy bylo v Česku v jeden okamžik bez proudu až přes 300.000 odběratelů, firma odstranila během pátku.

Distribuční firma EG.D měla kolem poledne v jižních Čechách a na Vysočině bez elektřiny až víc než 3500 odběratelů, po 14:00 se počet snížil na 900, oznámili ČTK mluvčí Roman Šperňák a Martina Slavíková. Také podle Šperňáka jde o nové poruchy z dnešní noci. Výpadky firma odstraňovala například na Písecku, Třebíčsku, kolem Pacova a v Bystřici nad Pernštejnem.

EG.D měla po 14:00 na vedení vysokého napětí sedm poruch. "Naši montéři a technici jsou od rána v terénu a na opravách budou pokračovat až do večerních hodin," podotkla Slavíková.

O počtu svých výjezdů kvůli počasí hasiči informovali na twitteru. "Nejvíce zasahujeme v Plzeňském, Středočeském a Moravskoslezském kraji," napsali. Ve čtvrtek měli kvůli větru do podvečera 4500 výjezdů, šlo zejména o popadané stromy a ulomené větve.

Silný vítr se projevil také na železnici. Během noci a ráno to bylo zejména na západě Čech, později se omezení provozu začala objevovat i jinde, třeba na Vysočině nebo ve středních a východních Čechách a na severní Moravě, vyplývá z webu Českých drah.

Před 15:00 vlaky kvůli překážkám na trati nejezdily na západě Čech v úseku Lázně Kynžvart - Planá u Mariánských Lázní, ve východních Čechách mezi Adršpachem a Teplicemi nad Metují a na Vysočině mezi Sklenným nad Oslavou a Křižanovem. Obnovit se naopak už podařilo provoz třeba v úseku Domažlice - Schwandorf, ve středních Čechách v úseku Poříčany - Pečky a na několika tratích na severní Moravě.