reklama

Podvedená žena byla během 22 dní celkem stošedesátkrát telefonicky kontaktována. Hovory trvaly déle než 18 hodin. Při prvním kontaktu se představil muž, který se vydával za přítele její neteře, a naléhavě žádal o finanční pomoc.

"Oznámil jí, že je ve velké finanční a časové tísni, proto urychleně potřebuje půjčit co nejvíc peněz. Účel a ani výši sumy nespecifikoval," uvedla policejní mluvčí Jana Šimunková pro TASR. Poškozená vybrala ze svého účtu 24 tisíc eur, které u nemocnice na Kramároch odevzdala údajnému známému přítele její neteře.

Po čase se podvodník ozval znovu s tím, že potřebuje další prostředky na investice do zlata. Seniorka souhlasila, postupovala podle pokynů a v blízkosti svého domu odložila igelitku se 129 tisíci eur v hotovosti. To se ještě jednou opakovalo s obnosem 103 tisíc eur.

Stopy v případu vedou i do České republiky. "Při jednom z odevzdání peněz seniorka vložila do igelitky i platební kartu s PIN kódem, ze kterého jí pachatelé vybrali dalších 19 900 eur z různých bankomatů v Praze," dodala mluvčí Šimunková.