Švejdar napsal, že není ochoten dál komentovat informace, které se dozvěděl. Jeho výpověď bude součástí spisu.

Hamáček podle webu mluvil o plánu na schůzce v polovině dubna, které se zúčastnili velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka, šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Marek Šimandl, ředitel Vojenského zpravodajství (VZ) Jan Beroun a Švejdar. Na závěr dorazil také nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Hamáček záležitost vysvětloval poslancům na úterním uzavřeném jednání, které by dnes mělo pokračovat.

Švejdar uvedl, že záležitost je natolik závažná, že ji odmítá hodnotit skrze pocity. "Faktem je, že na jednání jsem byl, jakkoliv komentovat jeho obsah ale nebudu. Pohybujeme se v rovině činnosti zpravodajských služeb a také v rovině probíhajícího trestního řízení," uvedl. Ačkoliv se dosud vyjadřoval jen na jednáních v utajovaném režimu, čelí trestnímu oznámení kvůli vyzrazení utajované skutečnosti, dodal Švejdar.

Mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová na twitteru uvedla, že trestní oznámení na Švejdara nesouvisí s Hamáčkovou cestou ani jednáním, které popsaly Seznam Zprávy. "Souvisí s únikem informací, ke kterému mělo podle oznamovatele dojít po jednání jednoho z výborů Poslanecké sněmovny, kterého se pan prezident účastnil," uvedla.

Informace, které se v souvislosti s událostmi dozvěděl, tak nechce Švejdar dál komentovat. "Tím méně jejich politické souvislosti. Je jisté, že moje vyjádření bude součástí spisu," konstatoval. Švejdar spolu s šéfy tajných služeb a Zemanem byl přizván na úterní jednání Sněmovny za zavřenými dveřmi, žádný z nich se však podle poslanců ke slovu nedostal.

Šimandl webu Seznam Zprávy řekl, že se účastnil několika jednání s Hamáčkem, což považoval vzhledem k aktuálním událostem za přirozené. "Ale o čem jsme spolu konkrétně jednali, rozhodně komentovat nebudu. V každém případě všechna jednání byla vedena v zájmu České republiky," uvedl. Zeman ČTK řekl, že nenabyl dojmu, že by chtěl vicepremiér kauzu Vrbětice ukončit. Hamáčka podpořil i Pivoňka. "Já stojím za ministrem Hamáčkem,“ řekl Deníku N.